İstanbul’daki En İyi ve Uygun 5 Hukuk Bürosu

Avukatlık mesleği şüphesiz popülaritesini hiç yitirmeyecek mesleklerin başında gelir. Hizmet sektöründe yer alan avukatlık mesleği, bi anlamda bilgisini pazarlar ve hizmet üretir. Avukatlık, uyuşmazlıkları çözme sanatıdır ve bunu bilgi artı yetenekleriyle yapar. Son çıkan kanunlara ve yasalara hakim olan bir avukatın donanımlı ve entellektüel yorumlar yaparak inandığı davaları kazanma olasılığı da yüksektir.

Dünyada hiçbir meslek sevmeden yapılmaz. Ya da diğer bir ifadeyle en iyi yapanlar mesleği en çok sevenlerdir ve tüm enerjilerini bu mesleğe verirler. Avukatlık mesleğinde güven en temel konuyu oluşturmakla birlikte bu güveni temin edici unsur ise dürüst olmak ve alınan davaya gerçekçi yaklaşmak olacaktır.

İnsanların sorunlarıyla uğraşan avukatlar kuvvetli iletişim, araştırmacı, titiz, sabırlı ve ikna kabiliyeti yüksek olmalı. Avukatlık bir disiplin meselesidir. İyi avukatın özelliklerini daha çok uzatabiliriz ancak şunu da belirtmek gerekir ki; avukat arayışında olan insanlar doğal olarak sorunu olan insanlardır. Bir sorunları vardır ve buna bağlı olarak mutsuzdurlar. En ufak dava bile can sıkıcıyken ağır ve ciddi davaları olan insanların psikolojisini varın tahayyül edin. Bu durumda müvekkilin aradığı en iyi ve uygun avukattır. Alanında uzman ve içinde bulunduğu davayı kazanabilecek avukatı ararlarken maddi olarak da yıpranmamak isterler.

Türkiye, Amerika’da olduğu gibi 1500-2000 kişiyle çalışan avukatlık bürolarının yanında daha çok aşamadan geçmesi gerektiği şüphesiz gerçektir. Şuan en büyük avukatlık büroları bile 150-200 kişiyle uluslararası hizmet verirler.

Şimdi gelin birlikte “İstanbul’daki En İyi ve Uygun 5 Hukuk Bürosu” yazımıza geçelim….

PEKİN & PEKİN HUKUK BÜROSU

pekin-pekin

 

BENZER İÇERİK:  En Dişli Ceza Avukatı Nasıl Olur?

Hukuk denince akla gelen ilk isimdir ve avukatların üstadıdır. 1971 yılında kurulan Pekin & Pekin Hukuk Bürosunun kurucusu vergi rekortmeni Ahmed Pekin, adında ki “d” telaffuzuna oldukça duyarlıdır. Uzmanlaşmaya bir çok kişi karşı çıka dursun Ahmed Pekin’in ilk söylemi uzmanlaşmadır. Ticaret Hukukunda uzman olan Ahmed Pekin’in şanı ise Kemal Horzum davasıyla artmıştır. Daha önce başlamış davalara girmeyen Ahmed Pekin, hortumlama kelimesini Türkçemize kazandıran Kemal Horzum’un yırtacağı davayı cennet mekan Turgut Özal’ın devreye girmesiyle almış, nihayetinde Horzum’u 12 yıl mahkum ettirmiştir. İş bu olaydan sonra özellikle ticari davalarda aranan isim olan Pekin’in hukuk bürosunda 60’a yakın avukat uluslararası hizmet verir. Uluslararası hizmet verdiğinden dolayı hukuk bürosu 7×24 açıktır. Ayrıca Hande Ataizi’yle 1 gün evli kalan Fethi Pekin’in babasıdır. Hukuk bürosu Taksim Lamartine caddesinde bulunur ve kurumsallaşmış bir hukuk bürosudur.

back to menu ↑

CERRAHOĞLU HUKUK BÜROSU

cerrahoglu-ing-300dpi-LOGO

 

Sadece İstanbul değil Türkiye’nin en saygın hukuk bürolarından olan Cerrahoğlu hukuk bürosunun kurucuları 3 üniversite arkadaşıdır. 1966 yılında Üniversite’den mezun olur olmaz açtıkları hukuk bürosunda bugün 50’yi aşkın avukatla profesyonel hizmet verirler. Uluslararası alanda hizmete başlayan Cerrahoğlu hukuk bürosunun ilk büyük işi Türk firmasının Libya ve Suudi Arabistan’daki işleri için olmuştur. Beşiktaş’ta bulunan Cerrahoğlu hukuk bürosu, Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu başkanlığında 5 ortak avukat, 6 üst düzey avukat, 4 kıdemli avukat, 3 avukat ve stajyer avukatlardan oluşan güçlü kadrosuyla daha çok ticari davalara bakarlar. Ayrıca 2015 yılında Corporate Livewire tarafından “Türkiye’nin En Yenilikçi Hukuk Firması” seçilmiştir.

back to menu ↑

ÇAĞA & ÇAĞA HUKUK BÜROSU

logo_caga_lawfirm

 

Avukat Barbaros Çağa tarafından kurulduğu bilinse de esasında 1916 yılında Avukat Hasan Çağa tarafından kurulmuş olup, daha sonra İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tahir Çağa tarafından devam edilmiş ve 1978 yılında da Avukat Barbaros Çağa’ya devredilmiştir. 2013 yılında Barbaros Çağa’nın ölmesiyle kızı İdil Çağa’nın faaliyetlerini yürüttüğü Çağa & Çağa hukuk bürosu, Beşiktaş Plaza’da uluslararası hizmet veren İstanbul’un en iyi hukuk bürolarındandır.

BENZER İÇERİK:  En Rahat ve Uygun Fiyatlı 5 Otobüs Firması
back to menu ↑

YÜKSEL & KARKIN & KÜÇÜK HUKUK BÜROSU

Vergi rekortmenleri listesinde yer alan Yüksel & Karkın & Küçük hukuk bürosu belki de en geniş kadroya sahip hukuk bürolarından. Şişli Astoria Tower’da bulunan bürolarında 100’ü aşkın avukat bulunur. Verimli sonuç almaya odaklı bakış açısıyla, farklı alanlarda hukuki hizmetler veren İstanbul’un en iyi ve uygun hukuk bürolarından biridir. Ayrıca hukuk ödüllerinin Oskar’ı olarak bilinen Chambers Partners’ın “Yılın Hukuk Bürosu Ödülünü” almaya layık görülmüştür.

back to menu ↑

AKSAN HUKUK BÜROSU

Hukukun her alanında hizmet veren Aksan hukuk bürosu, yerli ve yabancı alanda hizmet vermektedir. Türkiye’den başka Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve İngiltere’de hizmet veren Aksan, 1984 yılında Avukat Mehmet Aksan tarafından kurulmuştur. Müvekkillerinin sorunlarını içselleştirip olaylara yaklaşan Aksan Hukuk, sonuç odaklı çalışarak davalarda yüksek başarı elde etmişlerdir. Hukukun her alanında hizmet vermeleri şüphesiz geniş kadrosuyla mümkündür. Aksan hukuk bürosunda çalışan avukatların ilgi alanı doğrultusunda uzmanlaşmaları, başarıyı da peşinden getirmiştir.

Siz sevgili eniyiveuygun.com takipçileri için hazırladığımız “İstanbul’daki En İyi ve Uygun 5 Hukuk Bürosu” yazımızın sonuna gelirken şunu belirtmeliyiz ki listemizde ki hukuk bürolarının sıralaması rastgele yapılmıştır, bilimsel araştırma niteliğinde olmayan makalemiz İstanbul’da hukuk bürosu denince ilk akla gelen markalardan oluşmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Leave a reply