Hassas Dişler İçin En İyi ve Uygun 5 Diş Fırçası Markası

“Hassas dişler için diş fırçası” cümlesini televizyon reklamlarında çok duyarız. Peki nedir bu hassas dişler? Hassas dişler; sıcak ya da soğuk yiyecek ve içecekler tükettiğimizde diş etinin sızlaması olarak ortaya çıkar. Hassas dişlerin temeline inildiğinde diş eti problemi ya da diş minesi erozyonu kaynaklı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bu tip sorunları yaşıyorsanız seçeceğiniz diş fırçasının da aynı hassasiyette olması gerekiyor. Piyasada bulunan o kadar çok çeşit diş fırçasından diş eti hassasiyetinize uygun olanları tercih etmeniz, diş fırçalamayı işkence halinden keyfe dönüştürebilir.

Açılı diş fırçalarıyla ağzınızda ulaşılması zor alanlara ve dişlerinizin iç tarafına ulaşım daha kolay olacaktır. Küçük ya da büyük fırça başlığı ise ağız genişliğinize göre dikkat etmeniz gereken hususlardan olacaktır.

Hassas diş etine sahip olanların genel itibariyle yumuşak veya ekstra yumuşak diş fırçalarını tercih etmeleri daha uygun olacaktır. 

Bununla birlikte dişlerinizin hassasiyetine davetiye çıkaran uygulamalar arasında sert diş fırçalamayı söyleyebiliriz. Diş gıcırdatma, diş eti çekilmesi, kırılan dişler ve plaklar diş hassasiyetinin diğer etmenleri arasındadır. Diş hassasiyeti olanların yumuşak kıllı fırçayla birlikte florürlü diş macunları kullanmaları ve diş hekimlerine muayene olmaları faydalı olacaktır.

Diş hassasiyetini, diş minesinin altında bulunan tabakanın açığa çıkmasıyla oluştuğunu söyleyebiliriz. Diş minesinin aşınmasına sebep olacak sert fırçalama ve asitli yiyecekler hassasiyetinizi tetikleyecektir. Yapmamız gereken dişimize uygun fırça ve macunlarla birlikte asitli yiyecek ve içeceklerden kaçınmak, düzenli diş temizliği ve gargara yapmak ve en önemlisi diş doktorunuzun tavsiyelerine uymak olacaktır. 

Hadi şimdi gelin sizin için hazırlamış olduğumuz “Hassas Dişler İçin En İyi ve Uygun 5 Diş Fırçası Markası” yazımıza geçelim…

HUMBLE BRUSH

humble brush

 

İsviçre markası olan ve bambu ağacından yapılmış ve görüntüsünün bile ne kadar doğal olduğunu anlattığı Humble Brush diş fırçaları hassas dişleriniz için öncelikli tavsiye edeceğimiz markadır. Fırça kıllarının Bisfenol A içermediği kanıtlanmış Humble Brush, %100 doğal ve antibakteriyeldir. Diş temizliği ile birlikte doğallığı arayanların özellikle tercih ettiği Humble Brush, bir çok ödülle bu alandaki kalitesini tescillemiştir. 2015 Yılında aldığı “En İyi Organik ve Doğal Ürünler” ödülü bunun en büyük kanıtıdır. 5 ayrı renkte üretilen Humble Brush diş fırçalarının kutusu da dahil olmak üzere %100 geri dönüşüm ürünüdür. Doğada çözünür ve tam bir çevre dostudur. Tüm bu kalitesinin yanı sıra edindiği sosyal sorumluluk misyonuyla da bir diş fırçasından beklenenin oldukça fazlasını karşılıyor. Alacağınız her Humble Brush diş fırçasıyla ihtiyaç sahibi insanlar için de bir fırça bağışı yapmış oluyorsunuz. Sizce de bir diş fırçasından daha fazla değil mi?

Menüye geri dön ↑

MARVIS

marvıs

 

Diğer diş fırçalarına oranla yumuşaklığı ve kalitesiyle bilinen Marvis’in adını ilk defa duymuş olabilirsiniz, ancak Marvis’in müptezelleri oldukça fazladır. Diş fırçalarının özel tasarım diye geçtiği Marvis’in tasarımı da hoşunuza gidecek türden. Diş fırçası ve macununda markalaşmış olan ve Türkiye’ye gelen İtalyan markası Marvis, hassas dişlere yakışan yumuşaklıkta ve tasarımıyla ödül almış bir markadır.

Menüye geri dön ↑

LISTERINE

listerine

 

Ağız bakım suyu olarak tanıdığımız Amerikan markası Listerine, diş fırçalarına da el atmış durumda. Özellikle hassas dişler için ürettiği yumuşak kıllara sahip diş fırçalarıyla istediğiniz özeni dişlerinize gösterecek türden. Johnson&Johnson tarafından üretilen Listerine, “Sadece fırçalamak yetmez” sloganıyla komple ağız bakım ürünleri çıkarmaktadır. Türkiye ve dünyada bir çok diş hekiminin tavsiye ettiği ve prestijli dergilerin araştırma sonuçlarında kalitesine güvenilen Listerin’in ağız bakım sularından sonra diş fırçalarına da banyonuzda yer açmalısınız.

Menüye geri dön ↑

VEPA

Çocukluğumuzun markası Vepa, Türk markası kullanımına azami dikkat edenlerin tercih ettiği kaliteli Türk markasıdır. 1950’li yıllarda tarak üretimi için kurulan marka, 1984 yılında fırça üretimine başlamıştır. Türkiye’nin ilk diş fırçası üreten markalarından olan Vepa, geçen yıllarla birlikte üretim teknolojisini geliştirerek hem Türkiye’nin gelişimi adına başarılı işlere imza atmış hem de Amerika ve Avrupa ülkelerine yaptığı ihracat ile Türkiye’nin adını duyurmuştur. Hassas dişler için üretilen Vepa diş fırçaları, ergonomik tutuşu ve açılı kıl yapısıyla diş minenize zarar vermeyen yumuşaklıkta diş fırçalamanızı sağlar.

Menüye geri dön ↑

PASTA DEL CAPITANO

İtalyan markası Paste del Capitano, hassas diş ve diş etine sahip olanlar için özel tasarlanan özel yumuşak fırçalara sahiptir. 1905 yılından itibaren faaliyet gösteren marka, marketlerde satılmasa da hassas dişlerinin temizliğine dikkat edenlerin tercih ettiği markalardandır. Yumuşak kılları sayesinde nazikçe diş temizliğinizi yapar. Bir çok büyüklükte bulunan fırçaları sayesinde ağzınızın en ulaşılmaz yerlerine dahi ulaşarak komple temizlik sağlar. Çocuğunuzdan kendinize kadar her yaş grubu için diş fırçası üreten Pasta del Capitano, diş ve diş etinize zarar vermeden fırçalamanızı sağlar. Ayrıca yumuşak kıllı diş fırçalarında beyazlatma özelliği de bulunmaktadır.

eniyiveuygun.com takipçileri için hazırlamış olduğumuz “Hassas Dişler İçin En İyi ve Uygun 5 Diş Fırçası Markası” yazımızın sonuna geldik. Sizde bilinen markalardan sıkıldıysanız ve hassas dişleriniz için daha özel diş fırçası arıyorsanız listemizin faydalı olacağını umuyoruz…

Oylama yap!

-1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN YORUMLAMALARDIR, ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…