Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli

Günlük kombinimizin tamamlayıcısı çantalar, artık bir çantadan daha fazla anlam ifade etmekte. Stil sahibi kadınlar için çantalar, vazgeçilmez parçalardandır. Çantalar sayesinde tarzınızı yansıtabilir, günlük çantalarla sade ama şık olabilirsiniz.

Günlük olarak kullanılabilecek sırt, omuz, postacı, portföy, çapraz ve shopper çantaların arasından tarzınıza ve stilinize uygun bir modelle yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları muhafaza edebilirsiniz. Çanta modeli aynı olsa bile kullanıldıkları malzemeye göre tarzı değişmekle birlikte sizin de havanızı değiştirecektir. Deri, kumaş, kanvas, süet gibi malzeme farklılıkları çantanın tarzını ve dolayısıyla sizin de tarzınızı değiştirecektir.

Stil sahibi şık bir kadın için zaman kavramı yoktur. Zamansız şık olmak için günlük ya da özel bir an fark etmez. Anın getirdiği şıklığı tamamlayan şehirli kadının günlük hayatında bile tarzını göstereceği çantasını özenle seçmeli. Sizin için çok sıradan olan bir günde bile arkadaşlarınızın ya da hiç tanımadığınız birinin “Çantanı nerden aldın?” sorusu acayip mutlu edecektir.

Günlük çanta alırken, her şeyden önce tarzınıza uygun bir çanta seçmelisiniz. Çantalar belki kıyafetinizden daha fazla karakteristik duruş sergiler. Çanta seçerken tarzdan sonra büyüklük, şekil ve renk gibi kavramlar öne çıkmaya başlar. Gardrobunuza bakarak çanta rengine karar vermeniz, olası bir durumda kıyafete karar verip çanta yüzünden vazgeçmenize sebep olmayacaktır.

Bazı anlar olur ki kıyafeti kombinleriz ancak ona uygun çanta bulamayız. Bu açıdan çanta alışverişi yaparken iç güdüsel olarak değil ihtiyaçlara göre alışveriş yapılmalı. Hatta en garantisi ayakkabıyla birlikte uygun çanta almak olacaktır. Atıyorum kırmızı bir ayakkabı aldıysanız evde o ayakkabıya uygun bir çantanız yoksa aynı gün hiç zaman kaybetmeden bir çanta almalısınız.

Hadi gelin şimdi hep birlikte siz stil sahibi kadınlar için hazırladığımız “Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli” yazımıza bakalım…

SIRT ÇANTALARI

1

 

Günlük yaşamda sırt çantalarına daha sık rastlamaktayız. Eskisi gibi sadece okul çağındaki kızlar değil her yaştan kadının tercih ettiği banko çanta modellerindendir. Sırt çantalarının son yıllarda bu kadar fazla tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi de şüphesiz markaların tasarladığı birbirinden şık ve tarz modelleri oldu. Sırt çantaları eskiden olduğu gibi bezden yapılma okul çantası olmakla sınırlı kalmadı. Sırt çantalarında deri, kanvas, zımbalı, püsküllü gibi hepsi birbirinden güzel modeller üretilmeye başlandı. Bir çok kadın mağazasında dikkatimizi çeken sırt çantalarını, günlük yaşamda özellikle toplu taşıma araçları kullanan kadınlar, öğlen yemeğini dışarda yemeyen evden götürenler, spora gidenler, günübirlik seyahat edenler derken sırt çantaları, toplumun bir çok kesiminden kadının tercih ettiği öncelikli çantaların arasına girdi.

Menüye geri dön ↑

PORTFÖY ÇANTALAR

2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Günlük kullanımda en sevdiğim ve bana göre en tarz duran çantalar portföy ya da clutch çantalardır. Yazın gelmesiyle birlikte popülerliğini artıracak portföy çantaların günlük kullanıma uygun modelleri taşsız olan modellerdir. Çantanızda telefon, anahtarlık ve kartlık gibi az sayıda eşya taşıyacaksanız portföy çantalar harika olacaktır. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte akşam üzeri arkadaşlarınızla çıkacağınız yemek ya da çaya dahi giderken kombinizi tamamlayacak enfes parçalardandır. Renk renk oldukça zengin çeşitleri bulunan portföy çantaları bir çok iyi markada bulmakla birlikte küçük olduklarından fiyatları da diğer çantalara oranla daha uygundur. Portföy çantanız yoksa mutlaka almanızı tavsiye ederiz…

Menüye geri dön ↑

ÇAPRAZ ÇANTALAR

2014-bayan-postacı-çantası

 

Postacı çantası olarak da bildiğimiz çapraz çantaların farklı boylarda bir çok çeşidi bulunmaktadır. Günlük kullanım için ayrıca bir rahatlık ve konfor sağlayan çapraz çantaların görüntüsünün şık olması kadar taşıması da kolaydır. Kadın çantaları arasında klasiklerden olan postacı ya da çapraz çantaların bir kaç renginden özellikle bulunması gerektiğini söyleyebiliriz. Yandan asmalı olarak kullanacağınız çapraz çantalar, kapkaç olaylarına karşı da güvenlik sağlayacaktır. Çantanızda taşıyacağınız eşyanın boyutuna göre alacağınız çapraz çantalar uzun mesafe yürüyen kadınlar için oldukça idealdir. Bu modelde en sevdiğimiz markanın Louis Vuitton’un olduğunu söyledikten sonra hemen hemen tüm markalar, çanta grubunda çapraz çantaya yer vermişlerdir.

Menüye geri dön ↑

OMUZ ÇANTALARI

Özellikle işe giderken tam anlamıyla hayat kurtarıcı bir görev üstlenen omuz çantaları, büyük ebatları sayesinde tüm gerekli ya da gereksiz şeylerinizi toparlayacak kapasiteye sahip. Biz kadınların çantalarında neler yok ki… Şu an kendi omuz çantama baktığımda güneş gözlüğü, telefon, şarj aleti, ev ve araba anahtarlığı, cüzdan, çeşitli evraklar, sigara, çakmak, kalemlik, makyaj çantası görüyorum … Abartmıyorum daha fazla şeylerin olduğu günde oluyor. Durum böyleyken gerek o gün ne giydiğimize bağlı olarak gerek o günkü işlerimizle alakalı olarak çanta tercihi yaparız. Zaten bir kadının dolabında omuz çantalarından en az bir tane bulunması gerekiyor.

Menüye geri dön ↑

 SHOPPER ÇANTALAR

İsmi kulağa yabancı gelse de belki de bi çoğumuzun dolabında shopper çantalardan vardır. Alışveriş çantasına benzettiğiniz çantalar var ya evet işte onların adı “Shopper Çanta” dır. Salaş ve bohem havayı seven kadınların aşık olduğu shopper çantalar, büyük ebatıyla kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca kendine has sade ama bi o kadar da şık görüntüsüyle “Çantanı nerden aldın?” soralarına maruz bırakacaktır sizi. Shopper çantaların modeli kol çantalarını anımsata da tutma yerleri olan kulpları omza takılmayacak kadar kısadır. Bu çantaları ancak elde tutabilirsiniz. Günlük stilinize göre elde tutmayı göze alabiliyorsanız hiç düşünmeden shopper çantaları tavsiye ederiz.

Sizin stil sahibi kadınlar için hazırladığımız “Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli” yazımızın sonuna geldik. Çantanın sizde tutku olduğunu biliyoruz. Bu tutku sizde olduktan çantaları sığdırmak için yeni bir dolaba ihtiyaç duyacaksınız demektir. Keyifli alışverişler dileriz…

1.

GIVENCHY KUM KAHVESİ ÇANTA Yine bir Fransız ve yine dünya markası. Givenchy, 1952 yılında Paris’te Hubert de Givenchy tarafından kurulmuştur. Yer aldığı her sektörün en iyilerinden olan Givenchy, şüphesiz çanta konusunda da en çok beğenilen markalardandır. Ha alırız alamayız o ayrı. Görünce hayran hayran bakıyoruz ve ilk fırsatta almayı düşünüyoruz bence. Sizin için seçtiğimiz Kum Kahvesi rengi sofistike havada muhteşem bir model olmakla birlikte günlük kullanım için gayet güzel olacak bir modeldir.

Ekleyen:

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

2.

LACOSTE SARI DERİ ÇANTA İşte karşınızda müptelası olanlar için vazgeçilmez bir marka olan Lacoste. Ünlü Fransız markası Lacoste, 1933 yılında Rene Lacoste tarafından kurulmuştur. Esasında tenis maçlarına özel kıyafet tasarlama amaçlı kurduğu marka, bugün dünyaca bilinen ve sevilen bir marka haline gelmiştir. Lacoste benim de vazgeçemediğim markaların arasında özellikle çanta konusunda yer alır. Ancak sorarsanız değer mi bu fiyatları vermeye diye cevabım bazen hayır olabiliyor. Tarzına ve renkleri muhteşem olan ve sadelikten hoşlanan kadınlara hitabeden Lacoste’un kalitesi fiyatına göre az gibi geliyor ama işte naparsınız Lacoste bir tutku! Satış sonrasından pek de memnun kalmadığım Lacoste, Türkiye’de Eren Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Sizin için seçtiğimiz ve günlük kullanım için harika olan ve renk uyumuna bayıldığımız sarı deri çanta havanıza hava katacaktır.

Ekleyen:

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

3.

İPEKYOL FÜME GOLD TOKA VE PONPON DETAYLI ÇANTA Şehirli kadınlar ve nispeten uzun, bol ve tarz giymek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken markalardan olan İpekyol, çizgisiyle kendini uzaklardan belli eden kaliteli markalardandır. Kıyafetlerinin yanında aksesuar ve çanta grubuyla da başarılı iş çıkaran İpekyol, Machka ve Twist ile de aynı grupla yer almakla birlikte Machka’nın altında Twist’in üzerinde konumlanmıştır. Günlük kullanım çantalar için her renkle kombinleyeceğiniz bir renk olan fümeyi seçtik. Siyah kadar sert olmayan füme siyahla ve aklınıza gelebilecek diğer tüm renklerle muhteşem uyum sağlayacaktır. Minimalist çizgisi ve bu yıl oldukça popüler olan pompon detayıyla kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Ekleyen:

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

4.

NINE WEST SUNİ DERİ MAVİ ÇANTA Amerikan markası Nine West, 1978 yılında New York’ta kurulmuş ve çok beğendiğimiz markalardandır. Ayakkabı ve çanta grubunda tarz modeller üretmesi bizi kendine bağlayan Nine West’in neden bu kadar başarılı olduğunun göstergesidir sanırım. Türkiye piyasasında 1977 yılından itibaren yer alan Nine West, sofistike ve seksi havadadır. Her sezon mutlaka beğeneceğiniz bi sürü çanta çıkaran Nine West’te sizin için muhteşem mavi çantayı seçtik. Özellikle haftasonları için ideal olan bu modeli, arkadaşlarınızla buluşmaya giderken ya da amaçsız dolaşırken rahatlıkla kullanacaksınız.

Ekleyen:

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

5.

JANSPORT SIRT ÇANTASI Rahatlık ve özgürlük bir eylem değil yaşam biçimidir kimilerine göre. Sizde böyle düşünenlerdensiz, dolabınızda bir sırt çantası mutlaka olmalı ve bu sırt çantası Jansport olmalı! İster spora giderken isterseniz de günlük yaşantınızda kullanacağınız Jansport sırt çantası rahatlıkla birlikte tarzınıza tarz katacaktır. Çantalarında kullandığı son teknoloji sayesinde ultra konfor sağlayacaktır.

Ekleyen:

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İçeriğini yükle

Resim Yükle İçerik göm

This field is required

Dosyaları buraya yükle

ya da

Vazgeç

Yüklenebilecek en büyük dosya boyutu: 2 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Processing...

Bu makaledeki bazı başlıkları oylayabilirsiniz. Ne güzel değil mi?

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…