Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli

Günlük kombinimizin tamamlayıcısı çantalar, artık bir çantadan daha fazla anlam ifade etmekte. Stil sahibi kadınlar için çantalar, vazgeçilmez parçalardandır. Çantalar sayesinde tarzınızı yansıtabilir, günlük çantalarla sade ama şık olabilirsiniz.

Günlük olarak kullanılabilecek sırt, omuz, postacı, portföy, çapraz ve shopper çantaların arasından tarzınıza ve stilinize uygun bir modelle yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları muhafaza edebilirsiniz. Çanta modeli aynı olsa bile kullanıldıkları malzemeye göre tarzı değişmekle birlikte sizin de havanızı değiştirecektir. Deri, kumaş, kanvas, süet gibi malzeme farklılıkları çantanın tarzını ve dolayısıyla sizin de tarzınızı değiştirecektir.

Stil sahibi şık bir kadın için zaman kavramı yoktur. Zamansız şık olmak için günlük ya da özel bir an fark etmez. Anın getirdiği şıklığı tamamlayan şehirli kadının günlük hayatında bile tarzını göstereceği çantasını özenle seçmeli. Sizin için çok sıradan olan bir günde bile arkadaşlarınızın ya da hiç tanımadığınız birinin “Çantanı nerden aldın?” sorusu acayip mutlu edecektir.

Günlük çanta alırken, her şeyden önce tarzınıza uygun bir çanta seçmelisiniz. Çantalar belki kıyafetinizden daha fazla karakteristik duruş sergiler. Çanta seçerken tarzdan sonra büyüklük, şekil ve renk gibi kavramlar öne çıkmaya başlar. Gardrobunuza bakarak çanta rengine karar vermeniz, olası bir durumda kıyafete karar verip çanta yüzünden vazgeçmenize sebep olmayacaktır.

Bazı anlar olur ki kıyafeti kombinleriz ancak ona uygun çanta bulamayız. Bu açıdan çanta alışverişi yaparken iç güdüsel olarak değil ihtiyaçlara göre alışveriş yapılmalı. Hatta en garantisi ayakkabıyla birlikte uygun çanta almak olacaktır. Atıyorum kırmızı bir ayakkabı aldıysanız evde o ayakkabıya uygun bir çantanız yoksa aynı gün hiç zaman kaybetmeden bir çanta almalısınız.

Hadi gelin şimdi hep birlikte siz stil sahibi kadınlar için hazırladığımız “Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli” yazımıza bakalım…

BENZER İÇERİK:  En İyi Serinleten 5 Ev Vantilatörü Markası

SIRT ÇANTALARI

1

 

Günlük yaşamda sırt çantalarına daha sık rastlamaktayız. Eskisi gibi sadece okul çağındaki kızlar değil her yaştan kadının tercih ettiği banko çanta modellerindendir. Sırt çantalarının son yıllarda bu kadar fazla tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi de şüphesiz markaların tasarladığı birbirinden şık ve tarz modelleri oldu. Sırt çantaları eskiden olduğu gibi bezden yapılma okul çantası olmakla sınırlı kalmadı. Sırt çantalarında deri, kanvas, zımbalı, püsküllü gibi hepsi birbirinden güzel modeller üretilmeye başlandı. Bir çok kadın mağazasında dikkatimizi çeken sırt çantalarını, günlük yaşamda özellikle toplu taşıma araçları kullanan kadınlar, öğlen yemeğini dışarda yemeyen evden götürenler, spora gidenler, günübirlik seyahat edenler derken sırt çantaları, toplumun bir çok kesiminden kadının tercih ettiği öncelikli çantaların arasına girdi.

back to menu ↑

PORTFÖY ÇANTALAR

2

 

Günlük kullanımda en sevdiğim ve bana göre en tarz duran çantalar portföy ya da clutch çantalardır. Yazın gelmesiyle birlikte popülerliğini artıracak portföy çantaların günlük kullanıma uygun modelleri taşsız olan modellerdir. Çantanızda telefon, anahtarlık ve kartlık gibi az sayıda eşya taşıyacaksanız portföy çantalar harika olacaktır. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte akşam üzeri arkadaşlarınızla çıkacağınız yemek ya da çaya dahi giderken kombinizi tamamlayacak enfes parçalardandır. Renk renk oldukça zengin çeşitleri bulunan portföy çantaları bir çok iyi markada bulmakla birlikte küçük olduklarından fiyatları da diğer çantalara oranla daha uygundur. Portföy çantanız yoksa mutlaka almanızı tavsiye ederiz…

back to menu ↑

ÇAPRAZ ÇANTALAR

2014-bayan-postacı-çantası

 

Postacı çantası olarak da bildiğimiz çapraz çantaların farklı boylarda bir çok çeşidi bulunmaktadır. Günlük kullanım için ayrıca bir rahatlık ve konfor sağlayan çapraz çantaların görüntüsünün şık olması kadar taşıması da kolaydır. Kadın çantaları arasında klasiklerden olan postacı ya da çapraz çantaların bir kaç renginden özellikle bulunması gerektiğini söyleyebiliriz. Yandan asmalı olarak kullanacağınız çapraz çantalar, kapkaç olaylarına karşı da güvenlik sağlayacaktır. Çantanızda taşıyacağınız eşyanın boyutuna göre alacağınız çapraz çantalar uzun mesafe yürüyen kadınlar için oldukça idealdir. Bu modelde en sevdiğimiz markanın Louis Vuitton’un olduğunu söyledikten sonra hemen hemen tüm markalar, çanta grubunda çapraz çantaya yer vermişlerdir.

BENZER İÇERİK:  En rahat ve uygun 7 silivri oteli
back to menu ↑

OMUZ ÇANTALARI

Özellikle işe giderken tam anlamıyla hayat kurtarıcı bir görev üstlenen omuz çantaları, büyük ebatları sayesinde tüm gerekli ya da gereksiz şeylerinizi toparlayacak kapasiteye sahip. Biz kadınların çantalarında neler yok ki… Şu an kendi omuz çantama baktığımda güneş gözlüğü, telefon, şarj aleti, ev ve araba anahtarlığı, cüzdan, çeşitli evraklar, sigara, çakmak, kalemlik, makyaj çantası görüyorum … Abartmıyorum daha fazla şeylerin olduğu günde oluyor. Durum böyleyken gerek o gün ne giydiğimize bağlı olarak gerek o günkü işlerimizle alakalı olarak çanta tercihi yaparız. Zaten bir kadının dolabında omuz çantalarından en az bir tane bulunması gerekiyor.

back to menu ↑

 SHOPPER ÇANTALAR

İsmi kulağa yabancı gelse de belki de bi çoğumuzun dolabında shopper çantalardan vardır. Alışveriş çantasına benzettiğiniz çantalar var ya evet işte onların adı “Shopper Çanta” dır. Salaş ve bohem havayı seven kadınların aşık olduğu shopper çantalar, büyük ebatıyla kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca kendine has sade ama bi o kadar da şık görüntüsüyle “Çantanı nerden aldın?” soralarına maruz bırakacaktır sizi. Shopper çantaların modeli kol çantalarını anımsata da tutma yerleri olan kulpları omza takılmayacak kadar kısadır. Bu çantaları ancak elde tutabilirsiniz. Günlük stilinize göre elde tutmayı göze alabiliyorsanız hiç düşünmeden shopper çantaları tavsiye ederiz.

Sizin stil sahibi kadınlar için hazırladığımız “Günlük Hayat Kullanımı İçin En Uygun ve Şık 5 Bayan Çantası Modeli” yazımızın sonuna geldik. Çantanın sizde tutku olduğunu biliyoruz. Bu tutku sizde olduktan çantaları sığdırmak için yeni bir dolaba ihtiyaç duyacaksınız demektir. Keyifli alışverişler dileriz…

Anonymous Post

3+8=
BENZER İÇERİK:  Çocuklar İçin En Kaliteli Ve Sağlam 5 Akülü Araba Markası

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Leave a reply