Evler İçin En İyi Tasarruf Yapan 5 Led Ampul Markası

[affegg id=73]

Son yıllarda tanıştığımız LED ampuller, diğer ampullere göre tasarruflu enerji tüketimiyle ön plana geçmiş durumdadır. LED ışık, Light Emitting Doide’nin kısaltmasıdır. LED ampuller yaygınlaşmadan önce kullandığımız akkor ve floresan lambalar bugün çoğu evde yerini LED ampullere bırakmış durumdadır. Akkor ve floresanların kısa ömürlü olmaları ve ciddi elektrik tüketimleri hemen hemen herkesin LED ampul tercih etmesini de beraberinde getirdi. Akkor ve floresan ampullere karşı LED ampuller düşük enerji tüketimleri ve uzun ömürleriyle dikkat çekti ancak fiyatlarının biraz pahalı olduğunu söylemek isteriz.

LED ampuller, ışığı dağıtmadan verdiği için çok daha etkili aydınlatma sağlarlar. LED ampullerin kullanım ömrü en az 50.000 saate yakındır ve günde ortalama 8 saat çalışan bir LED ampulün 17 yıl gibi uzun bir ömrü olacaktır. LED ampuller çok az ısındıklarından dolayı aldığı tüm enerjiyi ışık enerjisine dönüştürecek ve böylelikle maksimum aydınlatmayı sağlayacaktır.

Yukarıda nispeten teknik bilgiler verdikten sonra, LED ampulle aydınlatılan bir odanın daha doğal ve daha kaliteli aydınlatılmaktadır. Işık şiddetini net ve dengeli veren LED ampuller, sıcak bir aydınlatma sağlarlar.

Kendi aralarında da farklılık gösteren LED ampuller, sarı, beyaz ya da gün ışığı şeklinde aydınlatma renklerine ayrılırken insan sağlığına en uygun ışık renginin sarı olduğu yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Şekillerine göre de farklılık gösteren LED ampullerin çanak, çubuk, mum, far, simit ve kıvrık ampul gibi çeşitleri de bulunmaktadır.

Kullanacağınız odaya göre seçeceğiniz LED ampul büyüklüğüne bir de duy sayısı farklılığını da eklemelisiniz. Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “Evler İçin En İyi Tasarruf Yapan 5 Led Ampul Markası” yazımıza geçelim…

PHILIPS

1

 

Listemizin 1. sırasında ampul ve aydınlatma ürünleri denince ilk olarak akla gelen marka Philips yer almaktadır. Dünyaca ünlü ve Hollanda merkezli kurulmuş olan Philips, II. Dünya savaşında nazilere yardım ettiği gerekçesiyle eleştirilsede bunun gerçek olup olmadığıyla ilgili bir kanıt yoktur. Aydınlatma sektörünün 1 numarası Philips’de, ortama sıcak bir hava katacak olan LED ampulleriyle çok daha doğal bir görünüm elde edersiniz. %85’e varan enerji tasarrufu sağlarken, açıldığı anda aydınlatma özelliği gösterirler. Ortalama 15 yıl giden LED ışık sayesinde, çevreye de duyarlı davranmış olursunuz.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

OSRAM

2

 

Aydınlatma sektörünün uluslar arası ve profesyonel markalarından olan Osram, futbol sahaları, alışveriş merkezleri gibi devasa alanların aydınlatma sistemlerini yüklenmektedir. LED ampullerde kaliteli markalardan olan Osram, ev yapı marketlerinde satılmaktadır. Ürünlerine 2 yıl garanti veren Osram ampulleri kullanmadıysanız en kısa zamanda denemenizi tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

OSAKALIGHT

3

 

1997 yılında kurulan Nesa aydınlatma bünyesinde faaliyet gösteren Osakalight, tasarımlarını Uzakdoğu’da ürettirerek kaliteyi uygun fiyatla sizlere sunmaktadır. İthalatçı bir firma olan Osakalight, sektörün yeniliklerini yakından talip ederek Türk müşterileriyle buluşturmaktadır. Ve hatta bir çok yeni tasarımlı ürünü bizlerle tanıştırmıştır. Bir çok online satış sitesinden internet satışı da bulunan Osakalight, kalitesi ve tasarrufuyla beğeninizi kazanacak markalardandır.

Menüye geri dön ↑

NIXON

Üretim yeri Çin olan Nixon’un sarı ve beyaz ışık türleri bulunmaktadır. Ortalama 25.000 saat ömür biçilen Nixon’un  ithalatçı firması Yağmur Gruptur. Yağmur Grubun referansları arasında ise Sabiha Gökçen Havaalanı aydınlatması bulunmaktadır. Nixon LED ampuller, Tekzenlerde ve Bimekslerde satışı bulunmakla birlikte, %85 oranında sağladığı enerji tasarrufuyla beklentilerinizi karşılayacak düzeyde.

Menüye geri dön ↑

LEDOLET

Led ampullerine 3 yıl garanti veren Ledolet, %100 yerli olan olup, fiyatları diğer markalara oranla daha uygundur. Kullananların oldukça memnun olduğu ve aydınlatma gücünün beklenenden çok daha iyi olduğu Ledolet, 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kalitesini alanında aldığı bir çok belgeyle tescilleyen Ledolet’te gün ışığı ve beyaz ışık olmak üzere 2 çeşit ışık rengi vardır. Çok kolay bozulmayan, patlamayan Ledolet ampulün tamiri de mümkündür. %100 yerli ve kaliteli marka olan Ledolet’i denemenizi tavsiye ederiz…

Sizin için hazırladığımız “Evler İçin En İyi Tasarruf Yapan 5 Led Ampul Markası” yazımızın sonuna geldik. Son olarak lümen veya watt değerine göre yapacağınız LED ampul seçiminde, en sağlıklı seçim kullanacağınız odada deneyip bakmanız olacaktır. Keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

19 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 39

Upvotes: 29

Upvotes percentage: 74.358974%

Downvotes: 10

Downvotes percentage: 25.641026%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

1 Comment
  1. Reply
    utf2 20 Ekim 2016 at 13:18

    Bir tavsiyede benden olsun listede yok ama lütfen değeri fiyatına göre çok uygun http://www.aydinlatmareyonu.com/e27-10w-led-ampul

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…