Erkek Sporcular İçin En Kaliteli ve Sağlam 7 Saat Markası

Erkek saatleri, ihtiyaçtan ziyade oldukça şık duran aksesuarlardır. Erkekler için belki de en çarpıcı aksesuar kol saatidir. Kıyafet ve tarzı tamamlayan erkek saatlerinin fazlaca çeşidi bulunmaktadır. Tarzına, mesleğine ve giyimlerine göre farklılık gösteren kol saatleri içinde sporcular için çok daha farklı özellikte üretilen kol saatleri mevcuttur.

Teknolojinin bu denli hayatımıza girmesiyle günlük kullandığımız aletlerin bir çoğu akıllı özelliklerle donatıldı. Kendisinden beklenenin çok daha fazlasını sunan akıllı aletler, insan yaşamını kolaylaştıran özelliklerle donatılmıştır.

Her spor dalı için farklı özellikte üretilen kol saatlerinde, yüzme, dalış ve su sporuyla ilgilenenler için su geçirmeme özelliği aranırken, kaç metreye kadar dayanıklı olduğuna da dikkat edilmelidir. Hızla ilgili sporlarla uğraşan erkeklerin, hızlarını ölçmek adına kronometreli saatler, kampçılar için gece görüşü olan fosforlu kol saatleri, eksi derece sıcaklıklara dayanıklı kol saatleri, bilekten nabız ölçen kol saatleri, GPS alıcılı modeller, bluetooth teknolojisi ve barometreli kol saatleri tercih edilebilecek modellerdendir. Belki bu özelliklerin bir çoğunu akıllı telefonumdan öğrenebilirim diyebilirsiniz ancak akıllı telefonunuzun şarjının bitmesi an meselesi. 3 yıla kadar pil dayanıklılığına sahip sporcu kol saatleri bize göre sporcu erkeklerin mutlaka edinmesi gereken gereçlerdendir.

Günlük kullanım kol saatlerine aksesuar gözüyle bakılırken, spor için alacağınız kol saatine teknik açıdan bakmalısınız. Görüntüsünün de hiç şüphesiz önemli olduğu modellerde, yapacağınız spor dalıyla ilgili ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin bulunduğu kol saati seçmeniz, zor durumlardan sizi kurtaracaktır.

Hadi şimdi gelin hep birlikte “Erkek Sporcular İçin En Kaliteli ve Sağlam 7 Saat Markası” yazımıza geçelim…

SUUNTO

1

 

1936 yılında Finlandiya merkezli kurulan Suunto, ölçme aygıtları sektöründe faaliyet gösteren saygın ve kaliteli markalardandır. Dünya markası olan Suunto markasının yönetimi Finlandiya’dan gerçekleşmekle birlikte bünyesinde bir çok bilindik marka bulunan Amer Sports bünyesinde çalışır. Suunto’nun hikayesi esasında pusula üretimiyle başlar. Fin ordusu için pusula üreten marka, II. Dünya savaşında da pusula üretimiyle ciddi yükselişe geçti. Outdoor kol saati modellerinde, hassas GPS konumlandırılmıştır ve akıllı telefonlar ile çağrı ve mesaj özellikleri de bulunmaktadır. Tasarımının da çok hoş olduğu Suunto, bugüne kadar pek çok Amerikan yapımı filmlerde de kullanılmıştır.

Menüye geri dön ↑

GARMIN

2

 

Amerikan menşeili olan ve sporcu saat markaları arasında en iyilerden olan Garmin, koşu, triatlon, golf ve yüzücülere özel saat tasarlamaktadır. Farklı spor dallarına göre tasarladığı saat modellerinde kayıt sistemi, veri aktarımı gibi özellikleri mevcuttur. Saat tasarımlarının muhteşem olduğu Garmin’de, hava durumu uyarıları, bluetooth, tracback gibi özellikler sayesinde bir saatten daha fazlasını bulacaksınız.

Menüye geri dön ↑

CASIO

3

 

Çocukluğumun en havalı saati, içinde altın olduğu yönünde efsanelerin dolaştığı ve sınıfın en zenginlerinin taktığı o muhteşem saat markası. 1946 yılında Tokyo’da kurulan Casio, saatlerinden başka hesap makineleriyle de en iyiler listelerine girmiştir. 1974 yılında ilk saatini üreten Casio, tüm ürünlerini Japonya’da üretmektedir. Saat gamında bir çok modeli bulunan Casio, sporcular için de ayrı dallarda saatler üretmiştir. Havacılık ve denizcilik konsepti ve darbelere dayanıklı modeller bunlardan bir kaçı…

Menüye geri dön ↑

PUMA

Alman menşeili olan Puma, sektörünün en iyi markaları arasındadır. Adidas’ın kurucusu Adi Dassler’in ağbisi Rudolf Dassler tarafından kurulmuştur. Esasında krampon üretmekle spor sektörüne giren Puma, zamanla ürün çeşitlendirmesini yaparak tekstilden, ayakkabıya, spor aksesuarlarına kadar zengin ürün çeşidiyle herkesin beğenisini kazanmaktadır. Spor sektöründe bu kadar başarı atan bir markanın saatlerinin kalitesini de düşünebilirsiniz. Farklı spor dalları için ürettiği saatler, canlı renkleriyle öne çıkıyor. Ayrıca Puma’nın, Ferrari’ye giysi sponsoru olması ve Rihanna’nın marka yüzü olması ayrı bir soluk kazandırdı diyebiliriz…

Menüye geri dön ↑

MAGELLAN

Tasarımı oldukça sportif ve teknolojik olan Magellan, bütün spor etkinlikleriniz için kullanabileceğiniz özellikte bir saat. 50 metreye kadar su geçirmezlik, rakım ve sıcaklık verileri elde etme gibi özellikleri bulunmaktadır. Hassas veriye sahip GPS sayesinde konumunuzu belirler, böylelikle ölçümlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca kalp izleme aparatı da bulunmaktadır.

Menüye geri dön ↑

SOLEUS

Soleus markası Texas merkezli, koşucular için ürün tasarlayan ve geliştiren özel markalardandır.  Soleus, bilekten nabız ölçer saat ve GPS’li koşu saatleri gibi ürünler geliştirmektedir. Profesyonel koşucular için ve koşma tutkunları için antrenmanlarını çok daha keyifli, etkin ve verimli hale getirmek için Soleus markalı saatlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

 GEONAUTE

Daha basit yapıda adım sayar tarzında sporcu saati almak isteyenlere tavsiye edeceğimiz bir marka olan Geonaute’ nin daha zorlu şartlar için modelleri de bulunmaktadır. Nabız ölçen modelleri de bulunan Geonaute, Fransız markasıdır. Bir sporcu saati almak istiyor, ancak dünyanın parasını vermek istemiyorsanız Geonaute tam size göre…

Sizin için hazırladığımız “Erkek Sporcular İçin En Kaliteli ve Sağlam 7 Saat Markası” yazımızın sonuna geldik. Erkek sporcular için özel olarak tasarlanmış kol saatleri, sporcuların kendilerini ölçmeleri adına ve bulundukları ortamlarda işlerini kolaylaştıracak özelliktedir ve bir sporcunun mutlaka olması gereken gereçlerindendir. Siz de sporu hayatınıza aldıysanız en kısa zamanda bir de kol saati almanızı tavsiye ederiz… Keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN YORUMLAMALARDIR, ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…