En Zor Patlayan 5 Bahçe Hortumu Markası

Çin'den (Aliexpress'ten) Ürün Sipariş Etme Rehberi-Adım Adım Sade Anlatımlı!

Bahçe sulamasının en önemli oyuncularından biri olan bahçe sulama hortumları hakkında araştırma yaparken patlamayan ve yırtılmayan bahçe hortumu almak istersiniz. Hortumlardaki patlamalar ve kırılmalar bi şekilde tamir edilebiliyor ama ne olursa olsun patlayan ve kırılan hortumlardan dolayı işimiz yarım kalır ve can sıkıcı hale gelebilir. Bahçenizde ya da yeşil alanınızında fıskiye ya da başka sistemde sulama sistemi yaptırmadıysanız hortumlar en sevgili arkadaşınız olacaktır.

Musluklar bahçenin her yerinde bulunmadığından ancak hortumlar aracılığıyla sulayacağımız alana suyu götürebiliriz. Eğer alanınız çok büyükse bir kaç hortumu birleştirerek uzatabileceğiniz gibi uzayan hortumlardan da düşünebilirsiniz. Bir kaç hortumu birleştirerek yapacağınız uzatma işlemi çoğu zaman sulama yaparken bi noktadan ayrılır. Ve bahçe yerine başka bi alanı suladığımız da çok olmuştur.

Hepimiz illa ki hortum kullanmışızdır. Hortumların bir de suladıktan sonra toplama belası vardır. Suladıktan sonra hortumlar bi yere atılır ve bir yığın haline gelir. Bu yığını saklama meselesi de sıkıntılı. Orta kalması da bahçe düzenine yakışmayacak çirkin bir görüntü oluşturuyor. Zaten hortumlarda meydana gelen asıl kırılma ve patlamalar bı karışık ve dolaşık hortumu bi yere taşırken oluyor. Ya da hortumu güneşte bıraktığınız zaman da patlamasına ve kırılmasına davetiye çıkarıyorsunuz demektir.

Hortum kalitesiz ve ince malzemeden yapılmışsa kıvrılıp bükülmeler ve patlamalar sıklıkla yaşanacak problemlerdir. Bu bakımdan seçeceğiniz hortumun kaliteli malzemeden yapılıp nistepen esnek malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Alacağınız hortumun patlamalara karşı direnç ölçümüne bakmanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Hadi şimdi gelin hep birlikte “En Zor Patlayan 5 Bahçe Hortumu Markası” yazımıza geçelim ve bahçeniz için en dayanıklı hortumlara bakalım…

KARCHER

karcher

 

Ünlü Alman markası Karcher, esasında temizlik ekipmanlarıyla bilinse de bahçe bakım ekipmanlarında da oldukça başarılıdır. Alman markası olan Karcher’in hikayesi, 1923 yılında Alfred Kracher’in Stuttgart Teknik Üniversitesi’nden mezun olmasıyla başlar. Önce ısıtma teknolojisi ardından temizleme teknolojisiyle devam ederler. Bahçe ekipmanlarında  sözü geçer markaların başında gelen Karcher, bahçe sulama hortumlarında geniş çeşitleriyle ihtiyaç duyduğunuz bahçe hortumu konusunda isteklerinize cevap verir nitelikte bir marka. Makaralı hortum seti ise favorilerimizden. 20 bar basınca dayanıklı olan Karcher hortumlarda, makaralı sistem sayesinde dağınık duran bir hortum görüntüsüyle karşılaşmayacaksınız. Duvara monte edebileceğiniz makara sistemiyle çok daha pratik ve özgür şekilde kullanabilir, hortum sürükleme işlerinden kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

GARDENA

gardena hortum

 

Alman markası Gardena, bahçe bakımınız için gerekli olan tüm alet ve ekipmanların bulacağınız üst düzey markalardandır. Bahçe hortumları kategorisinde ise, 13-32 mm arası çapta bulunan farklı genişlikteki bahçe sulama hortumlarını, en az bir buçuk metreden en fazla elli metreye kadar uzatabilirsiniz. Bazı hortum çeşitlerine 12, bazılarına ise 30 yıla kadar garanti veren Gardena, kendine ne denli güvendiğini gösteriyor. Gardena’nın ürünlerinde kullandığı kaliteyi bahçe sulama hortumlarında da görüyoruz. Esnek yapıda ürettiği hortumları, yüksek su basıncına karşı dayanıklı olup kırılma,  bükülme ya da patlamaya dayanıklıdır. Gardena hortumları, hiç bir zehirli madde içermeyen malzemelerden üretilmiştir. Gardena markasının tüm bu kaliteli üretiminin arkasında 1968 yılından itibaren gelen bir deneyim yatıyor. Yoğun tetslerden geçen hortumları basınca ve hava koşullarına karşı yoğun testlerden geçirilmektedir. 22-35 bara kadar patlamaya dayanıklı olan Gardena bahçe hortumlarını tavsiye ediyoruz. Gardena, bir Husqvarna grup üyesidir.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

MAGIC HOSE

magic

 

Bu markayı öne çıkaran hortum çeşidi uzayan hortumlardır. Sihirli hortum diye de geçen bu hortumlar, patlama, yırtılma ve dayanıklılılığıyla oldukça dayanıklı modellerdir. Uzunluğunun 3 katına kadar uzayabilen bu hortumlarda, sulama işleriniz çok daha keyifli hale gelecektir. Yapmanız gereken tek şey, hortumu musluğa takıp suyun basıncıyla birlikte hortumun uzamasını beklemek olacaktır. Su akışı bittiğinde hortumu pratik bir şekilde istediğiniz yere kaldırabilirsiniz. Sadece bahçenizde değil gittiğiniz her yere götürebileceğiniz hafiflikte. Ayrıca Magic Hose, bu hortumla birlikte sulama tabancasını da hediye ediyor.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

FIRAT PLASTİK

Fırat Pen olarak bildiğimiz ve pimapen camlarda kalitesiyle bi çok kişi tarafından tercih edilen marka olmuştur. 1972 yılında Fırat Plastik olarak kurulmuş, Avrupa’nın en büyük plastik üreten firmaları arasına girmeyi başarmıştır. markanın bahçe sulama hortumu üretmesine şaşırmış olabilirsiniz. Yüksek esnek yapıda olan hortumları patlamaya, kırılmaya ve mevsim şartlarına karşı dayanıklıdır. Yumuşak PVC’den üretilmiş olup canlı renklere sahiptir. 4 farklı özellik ve yapıda hortum çeşidi bulunmaktadır. Yüksek kalitede üretilen Fırat’ın bahçe hortumları satışa sunulmadan önce bir çok kalite testinden geçmektedir. Fırat bahçe sulama hortumlarıyla istediğiniz kalınlıkta ve özellikte hortumları uzun yıllar patlamadan kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

HAKAN PLASTİK

1965 yılında kurulan Hakan plastık, üretimlerini Çerkezköy ve Şanlıurfa’da yapmaktadır. 2013 yılında İsviçre merkezli ve dünyaca ünlü marka olan Georg Fischer ile birleşen Hakan Plastik, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üreticisi konumuna gelmiştir. Alanında aldığı bir çok kalite ödülüyle de kalitesini tescilleyen Hakan Plastik, üstün üretim kalitesiyle birlikte üretiminde, insan sağlığına zararlı olabilecek bi malzeme kullanılmamıştır.

Sizin için hazırladığımız “En Zor Patlayan 5 Bahçe Hortumu Markası” yazımızın sonuna geldik. Güzel bahçeleriniz için hoş görünümlü ve pratik en önemlisi patlamayan, kırılmayan hortum seçerken listemizdeki markaları incelemenizi tavsiye ederiz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…