En Sağlıklı ve Kaliteli 5 Ketçap Markası

Çin'den (Aliexpress'ten) Ürün Sipariş Etme Rehberi-Adım Adım Sade Anlatımlı!

Yemeklere lezzet veren ve aromasını artıran ketçapın ana maddesi bilindiği üzre domatestir. Belirli oranlarda şeker ve baharat karışımının yapılmasıyla özellikle çocukların bağımlısı olduğu o muhteşem tat çıkar ortaya. Ve sanki bağımlılık yapar ketçaplar. Domatesin en tatlı hali diyebileceğimiz ketçapların acılı ve acısız olmak üzere 2 çeşidi bulunuyor.

Ketçapın milattan önce 300lü yıllarda Roma’lılar tarafından bulunduğu tesit edilmiştir.  Tavuk ve balık gibi yemeklere tat vermesi için kullanılan bir sos olmuştur. Günümüzde özellikle patates kızartmasına, hamburger, makarna ve pizzaya yakışan ketçapın vücudumuz için de bi çok faydasından söz edebiliriz. İçerdiği antioksidanlar yönünden zengin olan ketçapın kimyasal katkı maddeleri içermeyen markaların aranarak bulunması zor gibi görünse de imkansız değildir. 

Ketçap alırken içeriğine bakılmalı E202 E300 gibi maddelerin insan sağlığına hiçbir zararı olmamakla birlikte  E211(Sodyum Benzoat-Kanserojen madde) E412 gibi maddeler içeren ketçapların alınmaması gerekmektedir. 

Sağlığımızın her şeyden önemli olduğunu söyledikten sonra hadi gelin şimdi hep birlikte “En Sağlıklı ve Kaliteli 5 Ketçap Markası” yazımıza geçelim…

HEINZ

heinz-large

 

Fazla şekerli olduğunu söyleyenler olsa da bize göre damak tadı kuvvetli olanların tercih ettiği ilk sırada ki markadır. Zaten prestijli mekanlara gittiğiniz de yemeğinizin yanına getirdikleri ketçap markasının Heinz olduğunu görürsünüz. Dünyanın en iyi ketçapı olarak bilinen Heinz, Amerika Pensilvanya merkezli kurulmuştur. 1869 yılında karaturp turşusu ile piyasaya girmiş, 1876 yılında ise ketçap üretimine başlamıştır. Ürünlerinin doğallığını sembolize eden cam şişede satılması da hoşumuza giden detaylardan. Heinz denince ilk akla gelen ketçap olsa da “57 çeşit ürün” sloganıyla başlamış ve devam etmektedirler.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

TUKAŞ

09024100_large

 

Ketçaplarda istemediğimiz koruyucu maddesi Sodyum Banzoat bulunmayan Tukaş ketçapları  güvenle buzdolabınıza yer edinecek markalardandır. Meşhur Heinz ketçapa alternatif olacak lezzette ve doğallıkta bulunan Tukaş, sos ve dondurulmuş gıda üreten ve 1962 yılında Manisa Turgutlu’da kurulmuştur. İzmir Torbalı ve Balıkesir Manyas’ta bulunan fabrikalarda üretilen Tukaş, 1967 yılında OYAK Grubu tarafından alınmıştır. Üretimlerinde doğallığı önemseyen Tukaş ketçap, kaliteyi hammaddeden başlayan bir süreç için oldukça önemsemektedir. Ürünlerindeki bu kaliteyi bi çok belgeyle tescillemiş Tukaş, sağlıkla güvenebileceğiniz markalar arasında yer alıyor.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

TAT

Tat-Ketcap-premium-packshot

 

Dök dök ye, Tat ketçap ye! Reklamlarının olay olduğu ve nostaljik reklamlarının geçmişe götürdüğü Tat ketçapları, 1968 yılı itibariyle Bursa’da kurulmuş, Türkiye’ye mal olmuş ve ketçap denince akla gelen bi kaç markadan biridir. Koç Holding bünyesinde üretilen Tat ketçap, tatlı, acılı, çapçap ve premium olmak üzere 4 sınıfta üretilmektedir. Vücudumuz için oldukça sağlıklı ve faydalı olan likopen içermesi bakımından zengin olan Tat ketçap ailesinde koruyu madde bulunmamaktadır. Lezzeti ve kıvamıyla da bağımlılarının çok olduğu Tat ketçap, Türkiye üretimi lezzetli ketçaplardandır.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

PINAR

Bazı markalar vardır, hangi ürün çıkarırsa çıkarsın güvenerek tercih edebilirsiniz. Pınar da işte bu markalardan biridir. Nedense Pınar denince hiç düşünmeden güvenerek tercih edeceğim bir markadır. Yaşar Holding bünyesinde üretilen Pınar grubu, ketçapta da oldukça başarılı ve sağlıklı olan markalardandır. Katkı maddesi içermeyen Pınar’ın acılı ve tatlı olmak üzere 2 çeşidi vardır. Zengin likopen kaynağı olan Pınar ketçapı çocuklarınıza güvenle yedirebilirsiniz.

Yukarıdaki Menüye Dön ↑

CALVE

Unilever bünyesinde faaliyet gösteren Calve, 1897 yılında üretime başlamış olup 1986 yılında ketçap ile Türkiye pazarına giriş yapmıştır. “ her yediğiniz yemeğe ayrı lezzet katmak” misyonuyla var oluş amaçlarını ifade eden Calve, Türkiye’de en çok tercih edilen markalar arasındadır. Akıllı kapağı sayesinde ketçap şişesinin etrafına ve kapağına bulaşan ketçap artıkları tarihe karışıyor. Yalnız içeriğinde bulunan Sodyum Benzoat(E211) kanserojen madde olarak geçen maddelerden. Yani bizim anlamadığımız kanserojen madde olduğu ilan edilen maddelerin bu denli büyük markaların ürün içeriğinde nasıl yer aldığıyla ilgili. Şimdi diyeceksiniz ki kimyasal madde varsa neden listenize aldınız? Bizde deriz ki; Efendim kimyasal madde bulunduğunu söylemek için listemize aldık.

Sizin için hazırlamış olduğumuz “En Sağlıklı ve Kaliteli 5 Ketçap Markası” yazımızın sonuna geldik. Ketçap almadan önce her ne kadar markaya güvenirseniz güvenin içindekiler kısmına bakarak Sonyum Benzoat bulunan ketçapları almamanızı tavsiye ederiz.

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…