En Rahat ve Uygun Fiyatlı 5 Otobüs Firması

Aklımıza otobüste sigara içildiği dönem geldi. Ne günlerdi herkes oturduğu yerden sigara içerdi ve içmeyenler rahatsız olduğunu bile söyleyemezlerdi. Söyleyen biri varsa ona da muhtemel cevap şu olurdu “Rahatsız oluyosan özel aracınla git” neyse ki artık bu günler geride kaldı. Çok şükür standartlar yükseldi, otobüs firmaları müşteri çekmek adına bi sürü yenilik yapmak durumunda kaldılar. Hayır bizim de beklentimiz arttı, önceden beklentimiz sadece otobüsün içi mevsimine göre sıcak veya soğuk olsundu, içecek bişeyle kek olsundu şimdi interneti olsun, TV olsun, koltukları geniş ve hatta tekli olsun, ikramları bol bol olsun, bla bla bla…
Ayakta kalmak isteyen firmaların yenilikçi ve müşteri beklentilerini karşılıyor olması gerekiyor. Şimdi sizler için hazırladığımız “En Rahat ve Uygun 5 Otobüs Firması” yazımızı sunuyoruz…

PAMUKKALE

 
logo
“Seyehat etmek özgürlüktür.” sloganıyla hareket eden Pamukkale’nin kuruluş hikayesi 1962 yılına dayanır. Denizli’li Hüseyin Mazlum Bababalım’ın kurduğu firma bugün üstün kalite ve sağladığı müşteri memnuniyetiyle listemizin 1. sırasına gelmeyi hak etmiştir.
Sektörün sayısız “ilk”ini gerçekleştiren Pamukkale, İlk elektronik bilet satışını başlatmış, “Vizyon 2010” projesi ile Cyberpark’ta Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyeleriyle Pamukkale Bilişim Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi’ni kurmuş ve teknolojik gelişmeleri sektöre entegre etmiştir. Pamukkale Turizm 500 noktada, 3.600 personel ve 400 araçlık filosuyla sektörün lideri konumundadır. Sosyal medyayı çok iyi kullanan Pamukkale, yolcularla son derece iyi ilişkiler kurması, yaz aylarında dondurma diğer aylarda sandviç ikramıyla ve “yolcum nerede” uygulamasıyla teknolojinin her nimetini ulaşım sektörüne entegre etmeyi başarmış bir firmadır.
TV’li araçlara “Teknobüs” ismini vermiş ve bu isim o kadar çok tutmuş ki başka firmalar tarafından da kullanıla gelmiştir. 2+1 araçlarına “Pamukyol” ismini vermişlerse de bu isim pek tutmamıştır. Ayrıca ekşi sözlükle ortaklaşa koltuk arkası TV’lere “ekşisözlük special list” hazırlayarak alışkın olmadığımız bir müzik albümü de eklemişlerdir. Ramazan Ay’ında iftarda yoldaysanız çorba ve kuruvasan servisi yapılmaktadır. Müşteriye özel hizmetler görüldüğü gibi saymakla bitmiyor. Ulusoy’un Varan’ın kaybolup gitmeye yüz tuttuğu piyasa da Pamukkale gelişime ayak uydurarak sektörde ilk sıraya yerleşmiştir.

Menüye geri dön ↑

ANADOLU

 

anadoluulasim

Uşak merkezli Anadolu Seyahat 2003 yılında Orhan Erdoğmuş tarafından kurulmuş, “Gerçek Patronlarımız Konuklarımızdır” ilkesiyle “Müşteri veli nimetimizdir.” anlayışını benimsemiştir. Uşak’ta kendilerine ait bir de “Anadolu Mola Tesisleri” vardır ki fiyatı uygun ve oldukça temizdir. Otobüslerinde 3G internet, her koltukta 220 V priz, ağrı bantı, türk kahvesi ikramı, 2+1 koltuklarıyla odanızın rahatlığında yolculuk yaparsınız. Anadolu Seyahat, Ankara İzmir hattının lideri konumunda bulunur. Ankara İzmir arası, uçak dışında en hızlı Anadolu’la gidilir. Express seferleri vardır çünkü 1 molayla varır, uçaktan kopan yolcu Anadolu’ya gelir..

Menüye geri dön ↑

KAMİL KOÇ

 

Kamil Koç - Jpeg

1926 yılında kurulan Kamil Koç, 90 yıllık serüveniyle Türkiye’nin en eski firmasıdır. Pazarcık Bilecikte doğan Kamil Koç, ilk seferini Pazarcık- Bursa arasında manda arabasıyla yapmıştır. Bursa merkezli firma bugün 700’e yakın araç filosuyla taşımacılık sektörünün hatrı sayılır firmalarından olan Kamil Koç’un hisseleri 2013 yılında İsrailli Actera Grubuna satılmıştır. Satıldıktan sonra ulaşım ağını genişletmeye önem veren Kamil Koç, yolcularını Türkiye’nin en doğusundan en batısına ulaştırmayı amaçlıyor. Filosunda ki 2+1 araçlara “Rahat” ismini veren firma yolcuları o kadar benimsemişler ki bu ismi diğer firmalara gidip rahat mı diye sorar hale geldiler. Sabah seferlerinde poğaça ikram etmesi ve Kamil Koç’a özel Biscotti kurabiye oldukça ilgi görüyor. Haa unutmadan Kamil Koç’un artık Atina’ya da seferleri var…

Menüye geri dön ↑

NİLÜFER

Bursa merkezli firmanın sahibi Hüseyin Kayapalı olup adını İş adamı Erol Evcil’le kara para aklama haberlerinden duymuşunuzdur. Firmanın araç filosunun tamamı 2+1 araçlardan oluşmaktadır. Bu araçlara “Blue Bus” ismini veren firma, yolcuların 2+1’de gitmek için saat değiştirmelerine lüzum bırakmıyor. Araçlarda sabit kulaklık bulunması (Beats kulaklıklar gibi) yolculara ekstra kolaylık sağlıyor. Firmanın ikramlarında sabah seferlerinde poaça ve kendi yaptırdığı ambalajlı kekler yer alıyor. Personelin de oldukça güleryüzlü olduğu Nilüfer’de rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

METRO

Metro Turizm’in Sayın Yolcuları, eminiz ki hayatınızda en az 1 kere Metro Turizm’den mağduriyet yaşamışınızdır. Metro’yu sıralamamızda gördüğünüze şaşırdığınızı biliyoruz. Metro Turizm’in listemize alma sebebimiz ulaşım ağının en geniş firma olmasıdır.
Galip Öztürk’ün 1992 yılında kurduğu firmanın hikayesi biraz karışıktır. Hikayeyi merak edenler internette biraz araştırma yapıversinler, biz Metro Turizm’in güçlü ve zayıf yönlerini inceleyelim.
“Aklınızda Neresi Varsa, Oraya Metro Var.” sloganıyla hareket eden Metro, Türkiye’de en geniş ulaşım hattına sahip firmadır. Eski havası kalmadığı ve bazı hatlarda çok kötü otobüsleri olduğu doğrudur ancak prestijli hatlarda iyi araçlarla güzel hizmet vermeye devam ediyor. Ankara, İstanbul ve İzmir hatlarıyla merkezlerinin bulunduğu Samsun bölgesinde hizmeti oldukça iyidir. Ancak aynı hizmeti diğer hatlarda bulamazsınız. Araçlarının çoğu şahsa ait araçlar olduğundandır denetim, muhatap olacağınız kişi, kalifiye eleman yoktur, araçlarının modelleri eskidir. İkramlıklarının hepsini içecek hariç kendi üretir ve ciddi hijyen sıkıntısı vardır.

Efendim Türkiye’nin “En rahat ve uygun fiyatlı 5 otobüs firması” yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Görmek istediğiniz bazı markaların listede olmadığını görünce kızdınız belki ama şu şekilde konuya açıklık getirelim: Varan Turizm bir süreliğine seferlerini iptal etmiş durumda. Ulusoy Turizm ise yeniliğe ayak uyduramadığı için maalesef eski popülaritesi kalmamış durumda ve tercih edilmiyor.
Sizin sıralamanızda 1. sırayı memleketinizin otobüs firmasına verdiğinizi biliyoruz. Haklısınız, insan otobüs yolculuğu yaparken bi hemşericilik yapası geliyor…

Oylama yap!

-1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 37

Upvotes: 18

Upvotes percentage: 48.648649%

Downvotes: 19

Downvotes percentage: 51.351351%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN YORUMLAMALARDIR, ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Leave a reply

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…