En Kaliteli ve Uygun 5 Çay Makinesi Markası

Teknoloji takip edilemeyecek hızla gelişmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi ve kabul görmesi şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran ürünlerle karşımıza çıkmasındandır. Hayatımıza kolaylık sağlayan bu teknolojiden çay makineleri de nasibini almış ve çay demleme işini o kadar kolaylaştırmıştır ki size sadece çayı servis etmek kalmıştır.

Çay makinelerinin son yıllarda hayatımıza girdiğine bakmayın. Dünyanın çay makinesiyle buluşması 1932 yılına dayanır. Düşünebiliyo musunuz? 1932 yılında icat edilen bir aletin 2000’li yıllarda hayatımıza girdiğini. Çay makinesi kullanımı, kültür ve yaşam şekli gibi bazı kriterlere bağlı olarak değişen bir alışkanlıktır. İstediği kadar son teknoloji ve yeniliklerle donatılmış olsun çay makinesine karşı dirençli bir grup olsa da sayıları gün geçtikçe azalmaktadır. Çaydanlığa göre daha az tehlikeli ve pratik olan çay makinelerini, 1932 yılında Arthur Large üretmiştir. Kettle mantığıyla çalışan bir makine olan çay makinelerinin sistemi basittir aslında, borunun içindeki tellerin ısınmasıyla su ısınır ve neticesinde çay demlenir.

Peki çaydanlık ve çay makineleri arasında kararsız kaldıysanız sizin için çay makinelerinin bazı avantajlarını da sıralayalım: Geniş bir ailede yaşıyorsanız veya gelen gideniniz eksik olmuyorsa kesinlikle çay makinesinden yana tercihinizi kullanmalısınız. Ama 2 kişiden oluşan bir ailede yaşıyorsanız minik çaydanlıklar sizin için daha avantajlı olacaktır. Çay makinelerinin haznesi çaydanlıktan çok daha büyük olduğundan kalabalık misafirliklerde çay bitti mi stresi yaşatmayacak olan çay makineleri enerji tüketiminde de oldukça cimridirler. Otomatik kapanma özelliğine sahip olan çay makineleri gereksiz elektrik tüketmemekle birlikte olası unutganlık durumlarında da hayati öneme sahiptir.

Çay makinelerinin cam, porselen ve seramik olan modellerinin içinden tarzınıza ve zevkinize uygun bir modeli seçerek mutfağınızın şıklığını tamamlarken, gelen misafirleriniz için leziz çaylar da ikram edebilirsiniz.

Son teknoloji ürünü olan çay makinelerinde saat ayarı bulunur ve ayarladığınız saatte çayı otomatik olarak demler. Kaynayan su otomatik olarak demleme bölümüne gönderilir ve sizi yormadan demleme işlemi gerçekleştirmiş olur. Sizin için de ideal olacak otomatik çay demleme makineleri, yemek sonrasında çayı kim demleyecek tantanasına da son verecek gibi görünüyor. Zira yemekten sonra üzerimize çöken ağırlık basit bir çay demleme işini bile   dünyanın en zor işiymiş gibi gösteriyor. Hafif, orta ve sert demleme alternatifleri olan çay makinelerinde damak tadınıza göre zahmetsizce çay demlemeniz mümkündür.

Şimdi gelin hep birlikte sizin için hazırladığımız “En Kaliteli ve Uygun 5 Çay Makinesi Markası” yazımıza geçelim…

ARÇELİK

1

 

Bazı ürünlerde bazı markalar benim için değerlidir. Beyaz eşya grubunda pek beğenmesem de çay makinelerinde oldukça sevdiğim bir markadır Arçelik. Çay makinelerinde paslanmaz çelik ve cam demleme haznesi kullanan Arçelik, 2.5 litre su haznesiyle kalabalık durumlarda kurtarıcınız olacaktır. Çay makinelerinde kullandığı “Filter Sense” teknolojisiyle çayınızın tazeliğini iki katı kadar korumayı vadeden Arçelik, karşı konulamayacak bir özellik sunuyor. Uzun süre tazeliğini koruyan bu makinenin özelliği ise tam zamanında çay yapraklarını demden ayırıyor ve böylece acımadan uzun süre içilebilir halde kalıyor. Farklı çay türlerine göre demleme seçeneği sunan Arçelik, zamanlama ve kişiye özel sertlikte çay demleme özelliğiyle listemizin 1. sırasında olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Menüye geri dön ↑

KORKMAZ

2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Son yılların küçük ev aletlerinde öne çıkan markası Korkmaz, yenilikçi ürünleri ve fiyat performans ilişkisiyle öne çıkan markalardan olmuştur. Geniş fiyat yelpazesinde bulunan çay makinelerinin içinden istediğiniz özellik ve performansta bir çay makinesi bulacağınız Korkmaz, ev hediyesi için de çok şık ve kullanışlı bir hediye olacaktır. Korkmaz küçük ev aletlerinin belki de en sevilen tarafı renk ve tasarımıdır. Bir çay makinesinden beklenmeyen düzeyde renklere sahip olan Korkmaz, mutfaklarınızı şenlendirecek niteliktedir. Çay demleme işini keyfe dönüştürecek Korkmaz çay makineleri, kablosuz kullanıma imkan sağlamaktadır. Güvenlik önlemlerini de dikkate alan Korkmaz, susuz çalışmayı önleyecek kilit sistemine sahiptir.

Menüye geri dön ↑

BEKO

3

 

Arçelikle aynı çatı altında üretilen Beko, esasında Arçelik’in yurt dışına açılan yüzü olarak biliniyor. Arçelik’le ürünlerinin bire bir aynı olduğu Beko, çay makinelerinde de Arçelik gibi oldukça başarılıdır. Cam ve paslanmaz çelik demlik modellerinde üretilen Beko, su haznesinde en fazla 1.8 litre olarak üretmektedir. Cam ve paslanmaz çelikten üretildiği için diğer markalarda karşılaşacağınız plastik kokuyor problemini yaşamazsınız. Ayrıca çift ısıtma sistemiyle de çayınızı daha uzun süre sıcak tutmayı garantiliyor.

Menüye geri dön ↑

DELONGHI

Bizim Delonghi markasıyla tanışmamız, yıllar öncesinde aldığımız katalitik sobayla olmuştur. Katalitik sobayı yaşı küçük olanlar bilmez ama kendisi hiç bir sıkıntı yaşatmamasıyla ailecek sempatimizi kazanmış ve güven vermiştir. Çay makinelerinin tasarımını oldukça beğeneceğinizi düşündüğümüz Delonghi, kaliteden yana da sizi üzmeyecektir. Dünyaca ünlü İtalyan markası Delonghi, Kenwood’u bünyesine katmış, Braun’un ise üretimini üstlenmiştir. Kısmen de olsa satış sonrası hizmetinden şikayet alan marka, müşteri memnuniyeti adına müşterilerine geri dönüş yapmakta ve sorunun halledilmesi için ilgilenmektedir. Sizin de yaşadığınız olumsuzluklar varsa makalenin altına yorum yaparak bilgilendirme yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

PHILIPS

Küçük ev aletlerinde oldukça başarılı olan ve tercih edilen Hollanda merkezli kurulmuş Philips, maalesef çay makineleri konusunda sınıfta kalan markalardan. Fiyat performans ilişkisinin zayıf olduğu Philips çay makinelerinde kullanıcılar yoğun şekilde koku olmasından şikayetçi. Plastik hazneden midir artık bilemiyoruz ama demlenen çaylarda acı bir koku olduğundan ve müşteri hizmetlerinin bu konuyla ilgilenmediğinden yakınmaktalar. Bu sorun belki her ürününde özellikle paslanmaz çelik hazneli çay makinelerinde olmayabilir ama bu memnuniyetsizlik bile alırken bir daha düşünmenize sebep olacak niteliktedir. Madem bu kadar memnuniyetsizlik var neden listenize aldınız diye bir soru oluşabilir. Bizde deriz ki; amacımız ezbere marka ve ürün tanıtımından ziyade ürün hakkında şikayetlere ve eksikliklere de yer vermektir.

Siz sevgili eniyiveuygun.com takipçileri için hazırladığımız “En Kaliteli ve Uygun 5 Çay Makinesi Markası” yazımızın sonuna geldik. Çay makinelerini kullanırken, çayı demleyeceğiniz suyun kalitesine özellikle dikkat etmelisiniz. Bu hem demlediğiniz çayın tadını etkileyecek hem de makinenin çok daha uzun ömürlü kullanımını sağlayacaktır. Kullanacağınız su eğer kireçliyse, makinenin ömrü azalacak ve haznelerin kireçle dolmasına sebep olacaktır. Bu açıdan içme suyu ile demleme en mantıklı seçenek gibi görünüyor. Yeni makalelerimizde görüşmek üzere hepinize keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

-5 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 29

Upvotes: 12

Upvotes percentage: 41.379310%

Downvotes: 17

Downvotes percentage: 58.620690%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…