En Kaliteli ve En Hızlı Kepek Gideren 7 Şampuan Markası

Saç derisi pul pul olup dökülmeye başladığında görülen bu deriye kepek adı verilmiştir. Kepek genellikle ciddi bir sorun değildir ancak meydana geldiğinde hiç hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmaktadır. Kıyafetinizin omuz kısımları dökülen kepeklerden ağrı dağının etekleri gibi bembeyaz olduğunda hepimiz rahatsız oluruz. Görüntü olaraktan saçta pul pul beyaz ölü derilerin durması bizi oldukça rahatsız edecektir. Bu konuda toplumda oluşan yanlış ya bir algı vardır; bu da kirli saçın kepeklenedeği… Tabii ki de bu durum böyle değildir. Az yıkanan saçta kepek olabileceği gibi çok yıkanan saçta da saç derisinin tahrip olmasından dolayı kepek görülebilir.

Kepek bizi sadece görünüşüyle de rahatsız etmez aynı zaman da kaşıntıya neden olmaktadır. Gün boyu , elimiz başımızda kepekten dolayı kaşınan saç diplerimizle uğraşırız. Bu da bizi her anlamda aksatacaktır. Hem psikolojik olarak ta insanı ekstra strese sokan kepek dış görüşünüzü kötüleştirdiği düşüncesiyle öz güveninizi de azaltacaktır.

Kepekten kurtulmak için halk arasında onlarca hatta yüzlerce çözüm vardır. Ancak bunların hangisi gerçekten işe yarar bunu bilmek tabiki de çok zordur. Eczanelerde de kepek için onlarca ürün vardır ancak hangisinin gerçekten kepek içiç çözüm olacağını kestirmek oldukça güçtür. Tv reklamlarında da oldukça sık rastladığımız % 100 kepek önleyici olduğu söylenen şampuanlar da işin  içine girince binlerce ürün kepek giderici öğrenmiş olacaksınız ama hangisinin sizin için en faydalı olduğunu bilmeniz kat kat zorlaşacaktır. En iyi ve uygun editörleri olarak, bu soruna çözüm için binlerce ürünü araştırdık ve hangisinin en etkili ve kaliteli olduğunu bulmanıza yardımcı olmak amacıyla bu yazıyı oluşturduk. Şimdi isterseniz  yazımıza geçelim..

Ketoral Şampuan

eniyiveuygun

Çok güçlü etkisi olan Ketoral Şampuan içerisinde mantar öldüren ketokonazol maddesi de bulunur. Haftada sadece 2-3 defa kullanılabilen şampuan diğer sürekli kullandığınız şampuanla birlikte kullanılmasında sakınca yoktur. Saçın kepekli bölgesini önce su ile yıkayınız ve Ketoral şampuanla köpürtünüz. 3-5 dakika bu şekilde bekleyiniz. Şampuanın göz,burun,kulak ve ağıra kaçmamasına özen gösteriniz. Eğer ki temas söz konusu olduğunda bol su ile yıkayınız. Saçınızda beklettiğiniz şampuanı bol su ile saçınızda şampuan kalmayacak şekilde durulamanız gerekmektedir.

Menüye geri dön ↑

Head & Shoulders Şampuan

eniyiveuygun

Head Shoulders şampuan ve kremlerinin düzenli kullanım sonucunda kepeğin %100e yakınını yok eder. Şampuanın içinde özel içerik olan Çinko Pirition, sadece kepeğin kendisiyle değil kepeğin nedeninizde yok etmesi üzerine üretilmiştir. Kepeğe neden olan organizmayı hedef alarak düzenli kullanımda kepeği yok eder ve sonradan oluşmasını da engeller.

Menüye geri dön ↑

Clear Man

eniyiveuygun

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

Bitkisel sentez bir şampuandır. 10 tane besleyici madde ve bitkisel özün karışımı ile saç derisini canlandırır. Düzenli kullanım sonucunda saç derisini besler ve onarır. Bu şampuanın kepeği tamamen ortadan kaldırabilmesi için düzenli kullanım şarttır.

Menüye geri dön ↑

Loreal Elseve Şampuan

eniyiveuygun

İlk kullanımdan itibaren gözle görülür kepeği yok eden ve tekrar oluşmasını engelleyen enzimlere sahiptir. Equaderm yeniliği ile saç derisine etkin bakım yapar ve rahatlatır. Marketlerde ve eczanelerde ulaşabileceğiniz bu şampuan düzenli kullanımda saçınıza canlılık , saç derisinde gözle görülür iyileşme sağlayacaktır. Loreal Elseve şampuan saçtaki yağ salgısını dengelerken pH seviyesinide normal seviyeye getirmektedir.

Menüye geri dön ↑

Sebamed Şampuan

eniyiveuygun

Yağlı kepekli olan saçların iyileştirilmesinde etkilidir. Saçınızı ekstra yumuşatarak kolay yaranmasına yardımcı olan bu şampuan kepek oluşumunuda engeller. Şampuan günlük kullanıma uygundur. 5.5 pH derecesine sahip şampuan saça ve saç derisine zarar vermeden kepekten kurtulmanıza yardımcı olur. Şampuanı kullanmadan önce saç ıslatılır ve şampuan saça uygulanır. 3dk boyunca köpürttükten sonra bol su ile saçı durulamanız gerekir aksi takdir de saçta  kalan şampuan tekrar kepek oluşumuna neden olmaktadır.

Menüye geri dön ↑

Bioderma Şampuan

eniyiveuygun

Saç diplerini ve saç tellerini temizleyen bu şampuan saçtaki kepeğin ilerlemesi de engeller. Bio-terör şampuan içerisinde D.A.F kompleksi bulundurmaktadır. Bu şampuan düzenli kullanım için uygun değildir. Haftada 1 ya da 2 kez uygulanır. Nemli saçlara uygulandıktan sonra bol su ile saç yıkanmalıdır.

Menüye geri dön ↑

Bıoxcın Şampuan

eniyiveuuygun

Kepeklenmiş ve yağlı saç görüntüsünü gideren bıoxcın şampuan kepekleri de hızlı bir şekilde temizler. Saçlarda görülen aşırı yağlanması giderir. Böylece saçları her gün yıkama zahmetinden de kurtarır. B vitamini yönünde zengin olan şampuan 3 günde bir saçlara uygulanabilir.

”En Etkili ve En Kaliteli Kepek Gideren 7 Şampuan Markası” yazımızın sonuna geldik. Size verdiğimiz 7 marka kendi arasında sıralı değildir. İçlerinden herhangi birini seçip kullanabilirsiniz. Keyifli , stresten uzak günler geçirmeniz dileğiyle…

Oylama yap!

-9 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 9

Downvotes percentage: 100.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…