En İyi ve Uygun 7 Genç Okul Çantası Modeli

Anaokulundan üniversiteye çok geniş yaş grubunun ihtiyaç duyduğu okul çantalarında bu yazımızda gençlerin kullandığı okul çantalarını araştırdık. Daha çok lise ve üniversiteli gençlerin tercih ettikleri okul çantaları arasında tarz ve kullanım kolaylığı daha ön planda görünüyor. Okulla birlikte günlük yaşantı koşturmacasında da rahatlıkla kullanacağınız bu modeller arasında günlük yaşamda da kullanılacak oldukça kullanışlı modeller de mevcut. 

Gençler gelişim çağında olduklarından doğru bir duruş, bel, boyun, sırt kas ve kemiklerinin gelişimi için doğru okul çantası seçimi oldukça önemlidir. Sağlık açısından doğru okul çantası seçiminin önemli olduğu kadar okullu bir genç için çantası her şeyidir. Okul kıyafetleri üniforma gibi herkeste aynıdır ama çantanız aynı olmak zorunda değildir. Kullanacağınız çantayla tarzınızı ortaya koyarsınız. Belki hoşlandığınız kişinin dikkatini çantanızla çekersiniz. Hangi yaşta olursanız olun kullandığınız okul çantası sizin karakterinizi ortaya çıkaracak en önemli etkenlerdir.

Eğer tek askılı bir model düşünüyorsanız askılarının dayanıklı olması gerekmekte ki kopup yarı yolda kalmayasınız. Okul çantalarını her yere atacağınızdan çok çabuk kirlenecektir. Bu açıdan yıkanıp bozulmayacak türden bir kumaş ve tarzınıza uygun renk ve modelde çanta seçmeniz okul bittiğinde bile çantanızı kullanmanızı sağlayacaktır. Kitap, defter, kalemlik ve daha bi sürü şey taşınacağından ağırlaşan okul çantalarında en rahat, kullanışlı ve sağlıklı olanı sırt çantalarıdır. Sırt çantaları yükü tüm vücuda dağıttığından bir bölgeye ağırlık yüklemesi yapmayacaktır. Görüntü olarak da oldukça şık ve eğlenceli modeller bulunan sırt çantalarını sadece okul yaşantınızda değil hafta sonu arkadaşlarınızla buluşmalarınızda bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Okul çantaları genellikle çok fazla ağır olacağından çantanın kendinin hafif olmasına, kumaşının dayanıklı ve su geçirmez olmasına dikkat etmelisiniz. Okul çantası seçerken dikkat etmeniz bir diğer nokta ise çok bölmeli olması olacaktır. Farklı eşyalarınızı aynı göze koymaktansa ayrı ayrı tasarlanmış gözlere koymanız hem annenizin istediği o düzenli çocuğa sizi bi adım yaklaştıracak hem de aradığınızı daha kolay biçimde bulacaksınız. Gelişme çağında olduğunuz gençlik dönemlerinde uzun süreli meydana çıkacak rahatsızlıkların önüne geçebilmek için sırt pedinin kaliteli olması yine dikkat edilecek noktalardandır.

Unisex modeller olduğu gibi kız ve erkekler için farklılık gösteren modeller de bulunuyor. Çizgi film karakterli çantalar çocuk çantası gibi görülse de gençlerde de oldukça beğenilen modeller arasında. Tutkunu olduğunuz karakter baskılı okul çantaları bizce sizi farklı kılacak ve karizmanıza karizma katacak. Ya da vizyondaki film karakterinin olduğu çantalar popülaritenize popülarite kazandıracaktır.

Hadi şimdi gelin sizin için hazırladığımız “En İyi ve Uygun 7 Genç Okul Çantası Modeli” yazımıza geçelim…

SIRT ÇANTALARI

0003870_targus-transit-backpack-13-141-uyumlu-notebook-sirt-cantasi

 

Okul çantalarının en baba modelidir. Okul çantası denince akla gelen ve tercih edilmesi gereken modellerin başında sırt çantaları gelir. Tercih edilmesi gereken dedik çünkü sağlık, kullanım kolaylığı ve konfor açısından uzmanların tavsiye ettiği çantaların başında sırt çantaları gelir. Kitap ve defterden oluşan deyim yerindeyse eşek ölüsü yükünü tek omuzda taşımak uzun vadede duruş ve omurga sorunu yaratacaktır. Oysa sırt çantalarında yük dengeli ve eşit biçimde dağılır. Yükünüz fazlaysa tavsiye edeceğimiz okul çantası sırt çantalarıdır. Günlük hayatta da fazlasıyla işinize yarayacak sırt çantaları, kitap defterden hariç her türlü ufak tefeği de alarak sizi dağınıklıktan kurtarmaya da birebirdir.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

MARKALI OKUL ÇANTALARI

Eastpak-Artist-Series-2012-Julie-Verhoeven

 

İlkokul çantalarında önemli olmayan ancak büyümeye başladığınızda okulda hava atmanıza vesile olacak marka sırt çantaları da tercih edeceğiniz diğer modellerden. Çantanızı hangi model alacaksanız alın özellikle lise döneminde markalı çantalara olan ilgi oldukça fazla olacaktır. Marka takıntısının tavan yaptığı gençlik dönemlerinde okulda ilgileri üzerinizde toplamanın yolu kullanacağınız markalı çantalardan geçiyor. Kalite ve satış sonrası hizmeti malum olan markalı çantaları, okuldan mezun olduğunuzda bile kullanabilirsiniz. Markalı okul çantalarının başında şüphesiz eastpak, Jansport, Lacoste, Nike, Adidas gibi dünyaca ünlü markaların çanta modelleri gelir… Markalı antaların fiyatları biraz yüksek olsa da bi kere alıp uzun süre kullanmak çok daha karlı bir alışveriş olacaktır…

Menüye geri dön ↑

POSTACI ÇANTALARI

iMG_0015

 

Yine bir okul çantası klasiği, renkli baskılı modelleriyle daha çok kolejli kızların kullandığı çantalardan olan postacı çantalarının düz modelleri ise erkekler tarafından tercih edilmektedir. Farklı büyüklüklerde postacı çantası bulmanız mümkün. Ancak postacı çantaları, fazla ağırlığı olmayanlara tavsiye edeceğimiz modeldir. Kitap yükü fazla olanlara postacı çantaları tavsiye edilmemektedir. Sebebi ise yük tek omuza binecektir ki bu istenilmeyen bir durumdur. Duruş bozukluklarına ve ilerde eklem, kas ve sırt ağrılarına davetiye çıkaracak bir durumla sizi baş başa bırakabilir. Ancak yükünüz çok ağır olmuyorsa en çok tercih edilecek model olmalı. Kullanımı hem rahattır hem de çantanız gözünüzün önündedir.

Menüye geri dön ↑

SPOR ÇANTALARI

Son zamanlarda karşımıza çıkan modellerden biri de spor çantalarıdır. Adı her ne kadar spor çantası olsa da okul için de gayet mantıklı modellerdir. En küçük modelinin bile hacminin geniş olması, size hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de sürpriz çıkan yüklerinizi elinizde taşımaktan kurtaracaktır. Bi anlamda tarzını yansıtacağınız ve okulda fark yaratacağınız model spor çantalarıdır. Çeşitli markaların çıkardığı bir spor çantasıyla rahatlığın hükmünü doya doya sürebilirsiniz. Ayrıca spor çantaları oldukça işlevsel kullanılabilir. Okulda, sporda ve bi kaç günlüğüne çıkacağınız gezilerde kullanabileceğiniz rahat modellerdendir. Okul çıkışında spora ya da halı saha maçına gidecekseniz eğer sizin için gayet mantıklı olacaktır.

Menüye geri dön ↑

EVRAK ÇANTALARI

Çocukluktan gençliğe adım attığınız bu günlerde tarzınızda belli olmaya başlayacaktır. İlkokulda sırt çantasını ikili takan çalışkan çocukların lise ve üniversitede evrak çantası kullanmaları daha muhtemeldir. Kitaplarınız, ödevleriniz ve sunumlarınız için derli, toplu ve muntazam taşıyacağınız evrak çantaları bir sırt çantası kadar rahat olmasa da titiz ve düzenli hanım ve beylerin tercih ettiği modellerdendir. Notebook, laptop, tablet gibi teknolojik aletlerinizi de okula götürürken onları daha dikkatli taşımanıza yarayacak evrak çantalarının ciddiyetinden iş çantası gibi algılansa da bir çok genç öğrencinin de tercih ettiği modeldir.

Menüye geri dön ↑

TORBA ÇANTALAR

En sevdiğim modellerden bi tanesi de torba çantalardır. Sırt çantası ve kol çantası formlarında modelleri olan torba çantalar daha sade ve daha özentisiz modeller gibi görünse de ziyadesiyle tarzdır. Çizgi film karakterlerinden tutun da düz renklere ve takım çantaları gibi zengin renk ve baskısıyla mutlaka dolabınızda bulunması gereken okul çantası modellerindendir.

Menüye geri dön ↑

PROJE ÇANTALARI

Proje ve resim çantası diye geçen çantalar, okul çantası modellerinden olsa da ikinci çanta olabilecek türden çantalardır. Proje ödevlerinizi veya resim kağıtlarını daha intizamlı ve düzenli okula götürüp getirmenizi sağlayacak bu çantaların fiyatı çok uygun olmakla birlikte daha profesyonel modeller bulabilmeniz de mümkün. Büyük boyutlu kağıtları kırıştırmadan taşımak için tek alternatifiniz proje çantalarıdır.

Sizin için hazırladığımız “En İyi ve Uygun 7 Genç Okul Çantası Modeli” yazımızın sonuna geldik. Unutmadan şunu belirtelim ki ideal okul çantasının ağırlığı kilonuzun %10unu geçmeyecek şekilde olmalıdır. Yani 50 kilodaki birinin taşıyacağı maksimum okul çantası 5 kilo olacaktır… Bu bilgiler ışığında doğru okul çantası seçmeniz dileğiyle… Keyifli Alışverişler…

1.

Amerika Birleşik Devletleri’nden doğan ve bir dünya markası haline gelen Nike, spor ayakkabı başta olmak üzere tüm spor kıyafet ve aksesuarların bir numarasıdır. Okul çantası olarak da kullanabileceğiniz Nike sırt çantaları, tasarımıyla da okulun en beğenilen çantalardan olacaktır. Marka, üretimlerini Uzak Doğu Asya’da yaptırmaktadır. Sizin için seçtiğimiz model olan FC Barcelona Allegiance Shield Compact, futbolcu gençler için oldukça havalı olacaktır. Barcelona takımı hayranlarının severek kullanacağı çanta, fazla gözlü olması dolayısıyla kullanışlı olmakla birlikte daha çok erkeklere yakıştıracağımız bu model, okulda kızlar tarafından da beğenilen ve popülaritesinizi artıran bir model olacaktır.

Ekleyen:

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

2.

EASTPAK DELEGATE POSTACI ÇANTASI 1976 yılından itibaren kaliteli çantalar üreten ve okul ortamında oldukça popüler olan Eastpak çantalar, askeri standartlarda üretilmektedir. Çünkü ilk kurulduğu yıllarda Birleşmiş Milletler askeri teşkilatı için üretim yapan Eastpak, 30 yıl garantilidir. Askeri disiplinle üretilen Eastpak, kaliteli malzemesi ve muhteşem renkleriyle uzun yıllar kullanacağınız modellerdendir. Verdiğiniz her bir kuruşun hakkını veren Eastpak ile ilkokuldan üniversiteye kadar kullanacağınız okul çantası almış olursunuz.

Ekleyen:

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

3.

CALVIN KLEIN 1942 yılında Amerika’da doğan modacı Calvin Klein, Yahudi-Macar bir ailede doğmuştur. Moda dünyasının en köklü ve prestijli markalarından olan Calvin Klein çantalar, daha çok lise ve üniversite çağı için okul çantası olabilecek niteliktedir. Oldukça şık tasarıma sahip Calvin Klein Laptop Evrak çantasını severek kullanacağınıza eminiz.

Ekleyen:

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Oylama yap!

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İçeriğini yükle

Resim Yükle İçerik göm

This field is required

Dosyaları buraya yükle

ya da

Vazgeç

Yüklenebilecek en büyük dosya boyutu: 2 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Processing...

Bu makaledeki bazı başlıkları oylayabilirsiniz. Ne güzel değil mi?

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

1 Comment
  1. Reply
    Melis hepgül 6 Mayıs 2016 at 14:06

    Bu harika işe yarar yazı için yazar arkadaşıma sonsuz teşekkür ederim. Birine alacağım hediye için çok yardımcı oldu vallahi.

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…