[affegg id=57]

Geçen yıllar zalimce etkisini yüzümüze vuruyor ve biz buna karşı koyamıyoruz. Zaman geçiyor ve yaşlanıyoruz. Buna bağlı olarak kırışıklıklarımız artıyor. Zamanı durduramayacağımıza göre bunun için ne yapabiliriz? Dışardan takviye ürünlerle kırışıklıkların etkisini gözle görülür bir şekilde azaltabilir.

Sert bi giriş oldu farkındayız ama her yaşın ayrı bi güzelliği vardır. Türklerin yaşlılığı da güzel farkında mısınız? Bir Rus’un gençliği fettan gibi evet ama yaşlandığında buruşuk buruşuk tam bi kokona. Türk kadınlarının kırışıklığı olsa bile nurlu ve sevimli bir yaşlılıkları oluyor. Bu açıdan şanslıyız.

Cilt bakımının en temel basamağı temizlik. Bunu her yazımızda ifade ediyoruz. Cildimizi temizledikten sonra tonikle artıkları temizleyip daha sonra güzelce nemlendirip cilt bakım rutinimizi tamamlıyoruz. Bu 3’lü en asgari olanı. Ancak 20’li yaşlara gelince devreye gece kremleri de girmeli.

Cilt bakımında zamanlar arası bir önem derecesi belirlersek şüphesiz en önemli zaman dilimi gecedir. Uyku düzeni, beslenme alışkanlıklarımız, sigara gibi etmenler cilt sağlığımız ve görünümümüz için hayati önem taşır. Gün içinde maruz olduğumuz başta makyaj, kir, toz, güneş ışınları cildimizi doldurur ve tıkar. Hücre yenilenmesi gece olduğundan kirli ciltle yatan biri hücre yenilenmesini en az seviyeye indirir ve tam anlamıyla bir hücre yenilenmesinden bahsedemeyiz.

Peki cildimizde gece neler oluyor? 18:00 den sonra cildimizde bir hareketlilik başlıyor. Saat 11:00’den sonra metabolizma ve kan dolaşımı hızlanmaya başlayıp hücre yenilenme hareketleri en yoğun olduğu saatlere giriyor. Sabah 4-5 arası hücre yenilenmesi tamamlanmış oluyor. Sizin için bu saatler arası uykuda olmanız ve cildinize profosyonel anlamda temizleyip bakım yapmanız ve gece kremlerini sürmeniz gerekmekte.

Gece hücrelerimizde bu gelişmeler yaşanırken, dışardan ürünlerle takviyelememiz mantıken hücre yenilenmesine katkı sağlayacaktır. Gece kremlerinin gündüz kremlerinden farkı tamamen hücre yenilenmesinde ihtiyaç duyulan maddelere göre formülize edilmesidir. Daha yoğun yapılı olan gece kremleri vitamin ve mineral yönünden oldukça zengindir. Gündüz kremleri daha çok nem dengesi ve güneşin zararlı maddelerinden korunmak için formülize edilmektedir.

Gece kremlerinin 20’li yaşlarda kullanmanın doğru olduğunu belirten uzmanlar cilt yapınıza göre yanlış ürün seçtiğinizde telefisi oldukça zor sonuçlar ortaya çıkacağından ürün seçiminde çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorlar. Gece kremi seçerken cilt tipinizi ve yaşınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Lekeleriniz, sivilceleriniz, kuruluk, kılcal damar çatlamaları gibi kusurlar için destek kremlerini de ayrıca gece sürmeniz faydalı olacaktır. Çünkü gece yapılan bakımların çok büyük etkisi vardır. Düz mantıkla baktığımızda gece bu kadar önemliyse yapmadığınız bakım, temizlemeden uyuduğunuz bi ciltle kendinize ne kadar kötülük yaptığınızın da umarız farkındasınızdır.

Bi çoğunuzun bildiği bu bilgileri verdikten sonra gelelim “En İyi ve Uygun 5 Gece Kremi” yazımıza. Gelin hep birlikte “eniyiveuygun.com” editörlerimizin sizin için araştırdığı gece kremlerine göz atalım.

DERMALOGICA

Pure-night

 

Takip eden okuyucalırımız bilirler Dermalogica markasına listemizin ilk sırasında yer veririz. Neden? Babamızın oğlunun mu? tabii ki hayır. Ürünlerin kalitesi herkesçe malum bir Amerikan markası. Dermalogica 1886 yılında Jane Wurwand tarafından Los Angeles’da kurulmuş bir markadır. Jane Wurwand İngiltere’de cilt bakım terapi eğitimi almış, Amerika’da cilt bakım eğitiminin eksikliğini bildiğinden dolayı Kaliforniya’da bir eğitim merkezi açmıştır. İçinde zararlı kimyasallar bulunmayan ürünler geliştirerek tüm dünyada profesyonellerin kullandığı ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler geliştirmiştir. Ürünlerinin tamamının Amerika’da kendi fabrikasında üreten Dermalogica gece kreminde de saygınlığı olan ve profesyonel cilt bakımında tereddütsüz kullanılan bir ürün olmasının yani cilde ihtiyacı olan nemi ve mineralleri vermesiyle cildinizin gece ihtiyaç duyduğu bakımı kusursuz yapar. İçeriğinde ki Olgopeptide-34 maddesiyle cilt tonunuzu eşitler ve yaşlılığa bağlı olarak oluşan ince çizgileri gözle görülür bir şekilde yok eder. Cildine özen gösteren bakımlı kadınlar Dermalogica gece kremini hiç düşünmeden kullanabilirler.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

ORIGINS

232342351

 

Amerikan Prevantion dergisinin en iyi kozmetikler sıralamasında listesine aldığı gece kremi Origins’ten bahsedelim. William P. Lauder tarafından 1990 yılında Amerika’da kurulan Origins, cilt bakım ürünlerinde bitkisel içeriğiyle paraben içermeyen kaliteli ürünler sunar. Tüm cilt tipleri için ürünleri bulunan Origins marka gece kremlerinde zararlı kimyasallar bulunmaz. İçeriğindeki lavanta, portakal ve paçulinin ile cildinizde rahatlama ve yatıştırıcı etki sağlar. Etkili nemlendirme ile yaşlanma izleri olan kırışıklıkları azaltarak hücrelerinizin yenilenmesine katkı sağlar. Gün boyunca cildinizin mağruz kaldığı kir, sigara dumanı gibi zararlı maddelerin etkisini yok ederek cildinizin parlamasını sağlayan vitaminler takviye eder. Origins gece kremi, hücre yenilenmesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri yoğun bir miktarda karşılar.

Menüye geri dön ↑

ACTIVAR

activar gece

 

Activar, piyasaya yeni girmesine rağmen bir çok kişi tarafından kullanılıp gayet olumlu yorumlar alan marka. Ürünlerinin bitkisel olması ve Türkiye’ye Dr. Yaman Er tarafından getirilmesi markaya olan güveni daha da perçinliyor. Activar markası sektöre yeni nesil cilt bakım ürünleri olarak girdi. İçeriğindeki başka ürünlerde bulunmayan AC-11 maddesiyle DNA onarıcı etki göstermesinden faydalanıyor. Yüzümüzdeki lekelerin, kırışıklıkların ve dahi bi çok sorunun yanlış onarımların neticesinde olduğunu ve bu problemleri düzeltmenin yüzeysel bir çabayla değil DNA onarımıyla düzeleceğini söyleyen Activar’ın fiyatlarının da çok ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Çok olumlu kullanıcı yorumlarını okuduğumuz Activar’ın gece kreminde ise gündüz etkisi altında kaldığımız kirli hava, stres ve zararlı diğer etkenlerin DNA’da oluşturduğu hasarı onardığı, kırışıklıkları azalttığı ve hatta botoksa alternatif olacak bir ürün olduğu söylenmekte. Alanında uzman bir çok kişi tarafından tavsiye edilen Activar’ı eniyiveuygun.com ekibi olarak bizde şiddetle tavsiye ediyoruz.

Menüye geri dön ↑

ESTEE LAUDER

Markanın kurucusu Josephine Esther Mentzer, 1946 yılında 4 ürünle geliştirdiği Estée Lauder markasını kurarken kaliteden asla taviz vermemiştir. Bir kadın bir Estée Lauder marka ürün kullandığında bunu mutlaka arkadaşlarına ve çevresine tavsiye edecektir diyordu. Nitekim de öyle oldu. Bugün hiç bir Estée Lauder marka ürününden memnun olmayan duymadım. Fondötenini kullanan biri olarak herkese tavsiye ettiğim bir föndoten markası olmuştur kendisi. Gece bakım ürünlerinde de ışıltısını kaybetmiş ciltlerin tekrar eski ışıltısına kavuşması için formülize ettiği ürünleri yaşlılığa bağlı çizgiler, stres, hava kirliliği gibi faktörlerin etkilerini azaltıyor. Ayrıca cildinizin doğal kolejen ve eslastik oranının artırımına katkı sağlıyor.

Menüye geri dön ↑

ROC

Kozmetik sektöründe sözü geçer firmalardan olan Roc’un gece kremleri de kullanıcılarından olumlu yorumlar almış ve tavsiye edilen ürünlerden. Yoğun nemlendiren formülüyle cilt kırışıklıklarını azaltan ve cildin azalan kolejen maddesini destekleyen Roc gece kreminin fiyatları da çok ucuk değil orta diyebileceğimiz tutarda.

“En İyi ve Uygun 5 Gece Kremi” yazımızın sonuna geldik. Kremleri takviye olarak düşünmelisiniz. Daha öncelikli yapmanız gereken, beslenme ve sağlığınıza dikkat, abur cuburlardan ve paketli gıdalardan uzak bir yaşam, spor ve bol su içmeyi alışkanlık haline getirip yaşamanız. Bunlara ilaveten gece cilt temizlik ve bakımınızı yapıp gece kremlerini sürmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Oylama yap!

-24 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 30

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 10.000000%

Downvotes: 27

Downvotes percentage: 90.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…