En iyi ve kaliteli 5 otomobil lastiği markası

Otomobil lastiği dönemsel olarak araçların en büyük ihtiyaçlarından bir tanesidir. Yaz lastiği, kış (kar) lastiği gibi adlandırılan mevsimsel lastikler, araçların yol tutuş özelliğini güçlendirir ve daha konforlu bir yolculuk ortamı yaratmanıza katkı sağlar. Günümüzde ise araç sahipleri ciddi anlamda dikkat ettiği ve önemsediği lastik değişimlerine fazlasıyla para ayırıyor ve bu durumdan da rahatsızlık duyuyorlar. Şimdi yazımız dahilinde ele alacağımız en iyi ve kaliteli 5 otomobil lastiği markasını sizler için derliyoruz;

Michelin!

Michelin lastik

Michelin, sektöre girdiği ilk dönemlerde sadece bisiklet lastiği üreten bir firmaydı. Daha sonra binek araçlar için ürettiği lastiklerle beraber iyi bir sükse yakaladı, bu alanda üretimlerini daha fazla geliştirdi. 4 mevsime uygun araç lastiği üretmesi ve bu alanda önemli mühendislerle çalışan Michelin, fiyatlandırma bakımından da diğer markalara nazaran biraz daha yüksektir. Fakat kaliteli bir lastik tercih etmek istiyor ve 1 yıl boyunca o mevsimde sorunsuz sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız tercihinizi mutlaka Michelin’den yana kullanın. Bir Fransız kuruluşu olan firma, en çok satan modelini de Crossclimate olarak açıklamıştır. Ayrıca kamyon, tır ve motor gibi araç türlerine ilişkin de birinci sınıf kalite de lastik üretmektedir.

Menüye geri dön ↑

Goodyear

Bridgestone lastik

Şirket, Charles Goodyear isimli bir Amerikan bilim adamına ithafen kurulmuştur. Ölümünden 40 yıl sonra açılan ve daha sonra ki süreçlerde ürettiği lastikler ile beraber “Amerika’nın en iyisi” konumuna gelen Goodyear, ülkemizde de aktif bir rol üstlenmektedir. Ayrıca bünyesinde Dunlop ve Fulda gibi sektörde isim yapmış lastik üreticilerini de bulundurmaktadır. Binek araçlar, tır ve kamyon gibi taşımacılık araçları, motor ve bisiklet gibi birçok irili ufaklı araç için lastik üretimleri sağlamaktadır.

Menüye geri dön ↑

Bridgestone

Bridgestone2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

Bridgestone, aslen Japonlar tarafından kurulmuş bir uluslar arası lastik sağlayıcısıdır. Türkiye’de çok uzun süre hizmet sunduktan sonra Sabancı grubu tarafından keşfedilmiş olan firma, Türkiye’de Lassa ile birleşmiş ve adını Brisa olarak değiştirmiştir. Üretimini İzmit’te gerçekleştiren firma, performans olarak üst düzey olan lastik seçeneklerini sizlerle buluşturmaktadır. Araçlardan tam verim almak ve konforlu deneyim yaşamak açısından Brisa (Bridgestone) markasını tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Pirelli

Pirelli, İtalyanlar tarafından 1970’li yıllarda kurulmuş firmadır. Motosiklet için Dünya’nın en iyi lastiğini ürettiğini söyleyebileceğimiz bu firma, zira sektöre de ilk bu amaçla girmiştir. Motosiklet alanında elde ettiği bu şöhretle beraber binek araçlar ve diğer tüm araçlara uygun lastik üretimlerini faaliyete geçirmiştir. Ayrıca reklam alanında da Dünya’nın en çok bilinen firması olan Pirelli, listemize 4. Sıradan giriş yapmıştır. Türkiye’de de Brisa’dan sonra en çok satılan lastik markasıdır.

Menüye geri dön ↑

Continental

Bir Alman devi olan Continental, özellikle kış lastiklerinde elde ettiği başarı ile beraber Mercedes, BMW, Audi ve Volkswagen gibi markaların sponsoru olmayı başarmıştır. Bu alana farklı bir boyut kazandıran ve kitlelerin dikkatini çeken marka, kısa sürede büyük bir şöhret yakalamış ve Dünya’nın en iyi lastik firmaları arasında ilk 5 sıra için kendisine yer bulmuştur.

Tabii ki lastik seçimi yaparken aracınızın durumu oldukça önemlidir. Üstte saydığımız 5 markadan herhangi birisini seçmeniz durumunda aracınız sizlere %100 performans ve konforu da beraberinde getirecektir. Fiyatlandırmaları inceledikten sonra size tam anlamıyla hitap ettiğini düşündüğünüz herhangi bir markadan yana tercih yapma olanaklarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de 5 marka hemen hemen tüm illeri kapsayan bir hizmet zincirine sahiptir. Aracınızın durumu (yük araçları, binek araçlar, motosikletli araçlar gibi) farklı türden değerlendirildiği gibi, tercihleri de bu tip ayrıntıları gözden kaçırmadan yapmak gerekmektedir. Eğer bir motor sürücüsü iseniz, bu aşamada tercihinizi mutlaka Pirelli’den yana yapmalısınız. Bir İtalyan firması olmasının yanı sıra sektöre “motosiklet lastiği üreticisi” olarak giriş yapmış, milyarlarca lastik üretimini ve satışını gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra ise bir binek araç için lastik arıyorsanız, mevsime uygun olan lastik türünü üretim kalitesine göre değerlendirmek mümkündür. Michelin ve Continental, kış lastiği üretimi konusunda diğer markaların önündedir. Fakat yaz lastiği denildiği zaman Brisa (Bridgestone) kendisini bir adım öne çıkartmayı başarmaktadır. Bu süreç zarfında tercihinizi fiyatlandırmalara göre yapmak, sizlere en iyi hitap durumunu sıralamaktadır.

Evet, sizler için Dünya’nın en iyi 5 lastik markasını sıraladık. Açıklamalarıyla beraber sunduğumuz bu lastik markalarından herhangi birisini tercih ederseniz, binlerce kilometre yol yapsanız dahi sorun yaşamayacağınızın garantisi de sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı da bilinmedik markalara ödediğiniz paraları bir kenarda tutup, üzerine biraz daha eklemeler yaparak tercihinizi ilk 5’e girmiş markalardan yana kullanmayı ihmal etmeyin. Yazımızı burada bitiriyor, sizlere faydalı gördüğümüz tüm istatistikleri de maddeleme halinde ele alarak sunmak adına çalışıyoruz. Sormak istediğiniz bir şeyler olur ise buralarda beklediğimi unutmayın. Siz yorumunuzu bırakın, en kısa sürede sizi aydınlatmak adına buraya damlayacağım. Keyifli gezintiler.

Oylama yap!

90 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 166

Upvotes: 128

Upvotes percentage: 77.108434%

Downvotes: 38

Downvotes percentage: 22.891566%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

1 Comment
  1. Reply
    tamer 9 Eylül 2016 at 16:12

    Nokian da olmalıydı bence

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…