En İyi Kurulayan 5 Peştemal Markası

Türk kültürünün miraslarından olan “Peştemal” Farsça kökenli olup, Farsça’dan dilimize girmiştir. Günümüzde kullanım sıklığı artan peştemaller düz, desenli ve çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır. En çok uzunlamasına renkli çubuk deseninden olanların tercih edildiği peştemaller, keten, pamuk ve bambu gibi doğal iplikten dokunurlar. Erkeklerin belden aşağı, kadınların ise koltuk altlarından başlayarak kullandıkları peştemaller, esasında insanlık tarihinin en eski kıyafetleridir.

Peştemal eskiden hamamlarda kullanılsa da bugün en prestijli otellerin spa merkezlerinde başta olmak üzere banyolarımızda ve plajlarda kullanılmaktadır. Yazlıklarda koltuk ve sandalyelere örtü olarak da kullanılan peştemallerin, bu kadar fazla tercih edilmesinin başlıca sebebi ise hafif olmasıdır. Bu hafiflik, peştemallerin kısa sürede kurumasını sağlarken , çok sık yıkanabilmesini ve fazla yer kaplamamasını da peşinden getirmektedir. Doğal ipliklerden üretilmeleri sebebiyle rahatlıkla kullanacağınız peştemaller, bebek ve çocuklar için de gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.

Su emiciliği oldukça yüksek olan peştemaller, banyo ve plaj havluları için iyi bir alternatif olmaktadır. El ve makine dokuması şeklinde iki farklı türde üretim tekniği kullanılan peştemaller, el dokuması şeklinde dokunanların fiyatı biraz daha pahalıdır. %100 pamuk olanlar olduğu gibi bambu pamuk karışımı olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Bambu, hammadde itibariyle antibakteriyel olduğu için pamuktan çok daha sağlıklıdır ve nemli kalsa bile koku yapmamaktadır. Sizde yenilikleri yakından takip etmek istiyorsanız aileniz için mutlaka peştemallerden edinmelisiniz. Hadi gelin şimdi hep birlikte “En İyi Kurulayan 5 Peştemal Markası” yazımıza geçelim…

İKİKIZ

ikikız

 

Peştemalde gelinen son nokta. Birbirinden muhteşem renklerde üretilen peştemalleri plaj modasında çığır açmış durumda. Yaza yakışır canlı renklerinin her birine sahip olmak isteyeceğiniz İkikız peştemalleri, farklı tarzlarda modelleri bulunmaktadır.Ürünlerinin el yapımı olması dolayısıyla piyasadaki diğer peştemallerden farklı olan ve el işçiliği ile üretildiğini belli eden İkikız’ın renkleri de harika görünmektedir. Gökkuşağı gibi renk geçişleri olan peştemal modeli favorimiz olan İkikız’da renk geçişleri de ustalıkla yapılmış. Banyo, sauna, plaj ve koltuk örtüsü olarak kullanabileceğiniz İkikız peştemalleri ile fark yaratacaksınız. Su emiciliği de oldukça yüksek olan İkikız, rahatlıkla makinede yıkanabilir ve hızlıca kurur. Aradığınız kaliteli ve farklı peştemal modeli ise kesinlikle İkikız’a bakmanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

BEGONVILLE

begonville p

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Eminönü Mısırçarşısında bulunan yerlerini mutlaka ziyaret etmeniz gereken Begonville, 1976 yılında Özgül Çeyiz olarak faaliyetlerini sürdüren %100 yerli markalarımızdandır. Sektörün öncü markalarından ve konumuz itibariyle peştemal çeşitlerinde oldukça zengin modeller bulunan Begonville’de birbirinden renkli ve eğlenceli tam 19 model peştemal bulunmaktadır. Peştemal dışında yatak örtüsü, bornoz, havlu, yatak takımı, örtü, sabun ve aksesuarların bulunduğu Begonville, her zevkten insana hitab eden modelleri bulunan oldukça zevkli bir markadır. Zevkiniz ve tarzınıza göre peştemal modellerine mutlaka gözatmanızı tavsiye etmekteyiz. Harika renklerde üretilen peştemalleri %100 pamuk olup tamamı Türkiye’de üretilmektedir.

Menüye geri dön ↑

CHAKRA

Ekran Resmi 2016-08-30 11.20.11

 

Tekstil sektörü denince akla gelen ilk şehir şüphesiz Denizli’dir. Denizli’de 2005 yılında kurulan Kocaer grubunda faaliyet gösteren Chakra, doğallığı ilke edinen Türk markalarındandır. Doğallığı evlere ulaştıran marka peştemal, havlu, bornoz, nevresim takımı ve ev aksesuarlarında bambu karışımlı ürünleri üretmesiyle beğenilmektedir. Su emiciliği pamuktan bile fazla olan Bambu’yu temel alan Chakra, bambunun tüm avantajını sizlerle buluşturmak için kurulmuştur. Bambu karışımlı peştemallerinde bambunun doğallığına yakışır soft renkleri kullanan Chakra, peştemal bornozları da oldukça beğenilen ürünler arasında yer almaktadır. Peştemallerinde %60 bambu ve %40 oranında pamuk kullananan Chakra, yıkandıkça yumuşaklığını kaybetmez ve müthiş bir his uyandırır.

Menüye geri dön ↑

 BULDAN CONCEPT

Buldan, Denizli’nin şirin bir ilçesi olmakla birlikte pamuğun başkenti diyebiliriz. Pamuktan üretilen ve kundak, başörtüsü, bayrak, gömlek, zıbın ve peştemal yapımında kullanılan Buldan bezi, Buldan Concept markasıyla karşımıza çıkmaktadır. Geniş ürün yelpazesiyle karşımıza çıkan Buldan Concept, bambu, pamuk ve havlu peştemaller üreten firmadır. Peştemal grubunda hangi türden arıyorsanız zengin ürün yelpaziyle mutlaka beğeneceğiniz bir modelin buunduğu Buldan Concept, internet üzerinden toptan ve perakende satış yapmaktadır. Bizim en çok sevdiğimiz bambu peştemallerde 8 farklı model üreten Buldan Concept, istediğiniz renk ve modelleri ayağınıza kadar getirmektedir.

Menüye geri dön ↑

AY – YILDIZ

Sektörün öncüsü, iç çamaşır ve mayo ile ülkemizi tanıştıran Ay- Yıldız markası peştemaller konusunda da iddialı markalardan. 58 yıldır üretime devam eden Ay-Yıldız, yurt dışı piyasasında da kaliteli ürünleriyle boy gösteren Türk markalarındandır. Sürekli yenilenen üretim anlayışı ile sektörde araştırma geliştirme çalışmalarına önem veren ve global anlamda başı çeken markalar arasında olan Ay-Yıldız, kadim geleneklerimizden olan peştemal kullanımını artırmış ve farklı renklerde peştemal üreterek modernize etmiştir. Alışılmış ve klasik renklerin dışında plaj modasını yeniden oluşturacak pembe, lila, mavi gibi renklerde ürettikleri peştemaller, %100 pamuktan üretilmektedir.

Sizin için hazırladığımız “En İyi Kurulayan 5 Peştemal Markası” yazımızın sonuna geldik. Unutmadan, peştemalleri daha uzun yıllar deforme olmadan kullanmak istiyorsanız yıkama talimatlarına uymanızı ve en fazla 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederiz. Keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…