[affegg id=76]

En iyi havlu, suyu en iyi emen ve yumuşacık olan havlulardır. Tabii bu yumuşaklık yıkandıkça korunması gereken bir kalite göstergesidir. Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan havluların yerini başka bişey tutmaz. Alternatif olarak kağıt havlular tercih edilebilir ama doğallık ve sağlık açısından özel alanları havlusuz düşünemeyiz. Genç kızların çeyizlerinde de aktif rol oynayan havlular, konu çeyiz olunca oyalanarak daha özel hale getirilirler.

Havlular, direkt olarak cildimizle temas ettiğinden kalite ve doğallık ön plana çıkmaktadır. Tavsiye edilebilecek en sağlıklı havlu türlerinden biri  %100 pamuk havlulardır. Pamuk havluların su emiciliği de oldukça yüksektir. Kadife havluların görüntüsü şık olsa da su emiciliği pamuk kadar fazla değildir. Ancak iyi bir hediye olabilir. Bir de son yıllarda popüler olan ve bi çok kişi tarafından tercih edilen Bambu havlular vardır ki benim de en çok sevdiğim ve tercih ettiğim model budur. Bambu bitkisinin posasından üretilen ve emiciliğini artırmak adına pamukla karıştırılan bambu havlular, antibakteriyel özellik taşımaktadırlar. Anti bakteriyel oldukları için her hangi bir koku ve mikrop barındırmazlar. Doğaya zarar vermeyen bambu havluları da doğal havlular arasında sıralayabiliriz.

Yukarda en sağlıklı havluları sıralarken içlerinden en iyisini belirlemek gerekirse kesinlikle bambu havluları tavsiye ederiz. %100 pamuk olması daha sağlıklı gibi algılansa da bambu pamuk karışımı havlular çok daha sağlıklı ve antibakteriyel havlulardandır. Fiyat farkının sebebi de bu özelliğindendir.

Banyo, el-yüz, plaj, ayak ve mutfaklarda kullanılan havlular, farklı konsepte üretilmektedir. Hadi şimdi gelin hep birlikte sizler için hazırladığımız “En İyi Kurulayan 5 Havlu Markası” yazımıza geçelim.

LİNENS

linens

 

2000 yılından itibaren Zorlu tekstil bünyesinde faaliyet gösteren Linens’in hemen hemen Türkiye’nin her ilinde mağazası bulunmakta. Modern evler için tasarlanan ürünleriyle “Evimin Güzellik Merkezi” sloganıyla hareket eden Linens, müşteri memnuniyeti konusunda da uzmanlaşan markalar arasındadır. Tüm ev tekstilinde oldukça başarılı ve modern ürünleri olan Linens’in havlu sektöründe de kaliteli ve şık modelleri bulunuyor. Havlularda soft renklerde çalışan ve sade şıklığı benimseyen Linens’in en çok bambu ve jakarlı modelleri tercih edilmektedir. İndirim dönemlerini takip ettiğinizde çok daha uygun fiyatlara bulacağınız Linens’te sevdiğiniz modelin el, ayak ve yüz havlusunu bulabilmeniz mümkün.

Menüye geri dön ↑

ENGLISH HOME

english home

 

Adından da anlaşılacağı gibi English Home tarzı, klasik İngiliz mobilya ve ev tekstili tarzıdır. Türkiye’de 200’ü aşkın mağazasıyla zevkli İngiliz tarzını uygun fiyatla sizlerle buluşturmayı amaçlamaktadırlar. Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren English Home, yabancı kaynaklı sermaye gibi algılansa da %100 Türk sermayeli kuruluştur. Modayla ev tekstilini birleştiren English Home, dünyaya açılan bir markadır. A’dan Z’ye tüm ev tekstil grubunu bulacağınız marka, havlu sektöründe de oldukça başarılıdır. Havlularının su emiciliği ve yumuşaklığı herkes tarafından beğenilen markanın, yurtdışında da bi hayli fazla mağazası bulunmakta. Yumuşacık ve kaliteli havlu isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edeceği markalar arasında English Home’u söyleyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

MAISONETTE

maisonette

 

Ev tekstilinin güvenilir markalarından olan Maisonette, havlu konusunda da oldukça beğenilen ve kaliteli ürünleriyle tanınmaktadır. 2006 yılında Sanko bünyesine katılan Maisonette, havlularını Gaziantep’te bulunan fabrikalarında üretmektedirler. Türkiye başta olmak üzere Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’ya ihracat yapmaktadır. Düz ve desenli modellerde ürettikleri havlulardan dekorasyonunuza uygun havluları seçmekte zorlanacaksınız gibi görünüyor. Yüksek gramajlı, pamuk ve bambudan üretilen havluların su emiciliği oldukça iyidir. Ayrıca kadife jakarlı havluları da hediye için iyi bir seçim olabilecek şıklıktadır.

Menüye geri dön ↑

TAÇ

Nevresimlerinden tanıdığımız Taç, havlu konusunda da oldukça başarılı ürünleri olan markaların başında gelir. Kullanıcılarının memnun kalıp tavsiye ettiği Taç’ın lisanslı ürünleri de beğeni toplamakta. Türkiye’nin en köklü firmalarından olan Taç, 1950’li yıllarda Denizli Babadağ’da kurulmuştur. 1980 yılında ise Taç markası adı altında Zorlu Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Kurulduğu yıllarda Türkiye piyasasında faaliyetlerini sürdüren Taç, daha sonra hızlı bir şekilde yurt dışı piyasasına girmiştir. Havlu üretiminde son teknolojiyi kullanan ve “kaliteden sıfır taviz” ilkesiyle müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmıştır. Havlularında doğallıktan yana olan Taç, %100 pamuk ve bambu modellerini müşterilerine sunmaktadır.

Menüye geri dön ↑

SAREV

Erkek giyiminin kaliteli markalarından olan Sarar’ı hepimiz biliriz. Sarar grup bünyesinde faaliyet gösteren ve ev tekstili sektörünün tercih edilen markalarından olan Sarev, 1996 yılında özelleştirme kapsamında Eskişehir Sümerbank fabrikasının satın alınmasıyla kurulmuştur. Evinizin olmazsa olmazı ve dekorunuza uygun seçeceğiniz havlular banyo, mutfak ve lavobalarınızın havasını değiştirecek nitelikte. Geniş renk sklasıyla isterseniz soft renklerden isterseniz canlı ve desenli modellerden seçeceğiniz havlularla tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Su emiciliği ve dokusu muhteşem yumuşaklık ve doğallıkta bulunan Sarev havlu, pamuk ve bambu gibi doğal ipliklerden dokunmaktadır.

Sizin için hazırladığımız “En İyi Kurulayan 5 Havlu Markası” yazımızın sonuna geldik. Son olarak “Havlum iyi ama bi yere takılınca çabuk atıyor.” diyenlerdenseniz havlunuzun kalitesi çok da iyi değil demektir. Kaliteli havluyu belirleyen özellikler, ipliğin cinsi, kopma dayanıklılığı, dokuma sıklığı ve dokuma tezgahının hızıdır. Keyifli Alışverişler…

Oylama yap!

-3 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 20.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 80.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN YORUMLAMALARDIR, ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…