En İşlevsel 5 Mutfak Robotu Markası

Küçük ev aletleri hayatımızı kolaylaştırmakta ve sevdiklerimize daha çok zaman ayırmamızı sağlamaktadır. Mutfak robotları, mutfakta gıdalarını parçalama, doğrama, öğütme ve sıkma gibi işlere yaramaktadır. Mutfak robotları, belki de küçük ev aletleri içinde en işlevsel ve hayatımızı kolaylaştıran aletlerdendir. Bir kahve makinesi ile yaptığımız işi, zaman açısından çok farklı değerlendiremeyiz ama mutfak robotuyla yapacağımız işi elimizde yapmaya kalksak saatlerimizi aldığı gibi yorgunluğun da dibine vururuz. İlk mutfak robotu Fransa’da Pierre Verdun tarafından tasarlanmıştır. Tasarlanan bu mutfak robotunun büyük ilgi görmesi, yaygınlaşmasına ve mutfak robotlarının gelişmesine sebep olmuştur.

Mutfakta geçirilen zamanı çok daha etkili ve tasarruflu kullanmaya yarayan mutfak robotları ile çok zaman gerektiren işleri bir çırpıda yapmamız mümkün olmaktadır. Mikserden farkı ise bir çok işlevi bir arada yerine getirmesidir. Gelişen teknoloji ile daha bir çok özellik eklenen mutfak robotlarında, hamur yoğuruluyor, et çekiliyor. Ve hatta erişte bile kesilebiliyor. Tüm bu işler için ayrı aparat takılan mutfak robotları, aşçıların, ev hanımlarının ve yemekle ilgilenenlerin yardımcısı oluyor. Takacağınız farklı aparatlar sayesinde saydığımız işlerin daha bir çoğunu gerçekleştirebilirsiniz. Blender, mikser, rondo, katı meyve sıkacağı gibi aletlerin hepsinin yapacağı işi tek makinede halletmek isteyenlerin tercih ettiği mutfak robotlarında kek, pasta hatta hamur bile yoğurabilirsiniz.

Tüm küçük ev aletlerinde olduğu gibi mutfak robotlarında da envai çeşit bulunmaktadır. Belki de en işlevsel küçük ev aleti olan mutfak robotunda kullanım amacınızı iyi belirlemelisiniz. Hiç kullanmayacağınız bir özellik için o kadar para vermek gereksiz değil mi? Sadece karıştırma özelliğini kullanacaksanız basit yapıda bir mutfak robotu ya da mikser almanız daha mantıklı olacaktır. Daha özellikli bir alet için mutfak robotu daha anlamlı olacaktır ama mutfakta fazla yer kapladığını unutmamak gerekir. Elinizin altında pratik bir alet için rondo, blender ya da mikser almanız bütçe ve mutfakta kapladığı yer anlamında sizi yormayacaktır. Küçük aileye sahipseniz küçük hacimli mutfak robotları tercih etmelisiniz. Zira etkili çalışması için mutfak robotunda yeterli miktarda besin olmalı. Az miktarda koyacağınız gıdalarda istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Sizde annem gibi bir heves mutfak robotu alıp kullanmazsanız uzun süre mutfağın bir köşesinde atıl duracak ve sonunda başka evin mutfağında yer alacaktır. Bilinçsizce alış veriş yapmanız bütçenize zarar vermekle birlikte evinizde kalabalık yaratacaktır.

Sizde mutfak robotu almadan önce kullanım amacınızı iyi belirlemelisiniz. Hakkaten bir mutfak robotuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kullanacağınız işlemlere uygun özellikte bir mutfak robotu tercih etmelisiniz. Mutfak robotları özellikle kalabalık ailelerde ve küçük bebeği olan ailelerde oldukça işe yaramaktadır. Bebeğiniz için hazırlayacağınız püreleri mükemmel biçimde hazırlayan mutfak robotları ile daha bir çok işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “En İşlevsel 5 Mutfak Robotu Markası” yazımıza geçelim…

KITCHENAID

635261630846267748

 

Hazırlanan mutfak robotu listesi KitchenAid’sız eksik olurdu. Mutfak robotlarının kralı olan KitchenAid, mutfak aletlerinin şefi olarak bilinir. Dünya mutfağında profesyonel aşçı ve mutfak uzmanlarının tercihi olan KitchenAid, 1919 yılında kurulmuştur. Eşsiz mutfak deneyimleriniz için tasarlanan KitchenAid mutfak robotunun çeşitli aparatlarıyla her işinizi yapabileceğiniz gibi ikonik tasarımı mutfağınızı şenlendirecektir. Bir çok profesyonelin kullandığını bildiğimiz KitchenAid mutfak robotunda yoğun ve kıvamlı hamurları kolaylıkla yapabilirsiniz. İyi bir mutfak robotu isteyenler için üst düzey markalardan olan KitchenAid eniyiveuygun.com ekibi tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Türkiye’de Esse ve Boyner’lerde satılmaktadır…

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)
Menüye geri dön ↑

KENWOOD

kitchenmachine-at970a-800x600-1_800x600

 

Mutfak robotlarının en iyilerinden diyebileceğimiz Kenwood, iyi bir mutfak robotu isteyenlerin tercihi olmaktadır. Bir mutfak robotuna bu kadar para verilir mi diyenler ise Kenwood’dan uzak durmaları tavsiye edilir. Mutfakta tüm gıdaları doğrayabilir, karıştırabilirsiniz. Ayrı aparatını takarak hamur yoğurabilir, kıyma dahi çekebilirsiniz. İngiliz markası Kenwood, Türkiye’de çok tercih edilen bir marka olmasa da ehlinin bildiği ve ürünlerinin hakkaten iyi olduğu markadır. Ürünlerinin tamamını kendi bünyesinde üreten Kenwood, 1947 yılından beri müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

bosch-mum5-kitchen-machine

 

Ünlü Alman markası Bosch, beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde oldukça tercih edilen markaların başında yer alır. Ürünlerinin üretiminin büyük bir kısmını Türkiye’de gerçekleştiren Bosch’u tercih edenlerdenseniz küçük ev aletlerinde de Bosch’u tavsiye ederiz. Satış sonrası hizmetin ve müşteri memnuniyetinin üst düzey tutulduğu markanın mutfak robotları, mutfaktaki büyük yardımcınız olacaktır. Rendeleme, kesme, öğütme, doğrama, karıştırma ve yoğurma işlemleri yapacağınız Bosch’ta daha bir çok işlemi gerçekleştireceğiniz özellik mevcuttur. Bütün aparatlarını saklayacağınız hazneye de sahip olan Bosch, mutfağınızın derli toplu görünmesini de sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

FAKIR

En iyi mutfak robotlarından biri olan Fakir, mutfakta yapacağınız tüm kesme, doğrama, öğütme işlemlerini gerçekleştirebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Üretimlerinin fason olarak Çin’de yapıldığı Fakir, olumsuz algılansa da kullanıcılarının oldukça memnun olduğu bir markadır. Detaylı bir mutfak robotu isteyenlere tavsiye edeceğimiz food master modeli, KitchenAid mutfak robotunu anımsatmaktadır. 8 hız kademesine sahip olan Fakir mutfak robotu mutfaktaki asistanınız olmaya aday mutfak robotlarındandır.

Menüye geri dön ↑

ARZUM

Son yıllarda küçük ev aletlerinde yıldızı parlayan markalardan olan Arzum, fiyat performans ilişkisinin güçlü olduğu ve kullanıcılarının memnun kaldığı bir markadır. 750 watt motor gücüne sahip Arzum mutfak robotu ortalama düzeyde ihtiyacınızı karşılayacaktır. Detaylı bir robot istemeyenlere tavsiye edeceğimiz Arzum, sade tasarımı ve uygun fiyatıyla tercih edilmektedir.

Sizin için hazırladığımız “En İşlevsel 5 Mutfak Robotu Markası” yazımızın sonuna geldik. Tekrar hatırlatmak isteriz kullanım amacınızı iyi belirlemeli, ihtiyacınız olan özellikte bir mutfak robotu tercih etmelisiniz. Aksi taktirde bütçenizi yormuş ve mutfağınızda gereksiz bir kalabalık oluşturmuş olursunuz…

Oylama yap!

1 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 15

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 53.333333%

Downvotes: 7

Downvotes percentage: 46.666667%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…