En Dayanıklı ve Su Geçirmez 5 Erkek Bot Markası

Kışın şiddetini artırdığı günlere girmiş bulunuyoruz. Hava soğuk, yolar buz, kar yağışı devam ediyor, hayat kötü, insanlar kötü… Çevrenizdeki kötü insanlara birşey yapamayız ama su geçirmeyen, sağlam bir bot almanız için gerekli önerilerde bulunabiliriz.
Su geçirmez bot denince sanki bir de su geçirir bot varmış algısı oluşuyor. Ya hu su geçiren botu napalım? Ama denmiş işte bi kere su geçirmez bot diye. Bu muhtemelen ürünün özelliğini söyleyerek müşteri çekmek için ortaya çıkmış bişey. Su geçirmeme özelliği kazandıran madde gore-tex.
Nubuk/ süet tarzı botlar çok güzel görünse de yağmur ya da başka bi doğa olayı karşısında ilk görünümünü değiştirip garip bir hâl alacak. Koruyucu spreylerin bakımların bir etkisi olduğunu ne gördük ne duyduk. Bot alırken iyi araştırın, kolay alınmıyor neticede. Para da kolay kazanılmıyor. Kötüsünü almayın su geçirir, ayağınızı vurur, dağılır, açılır, patlar v.s. belli mi olur hiç riske atmaya gerek yok.

Sizler için hazırlamış olduğumuz su geçirmeyen en iyi ve dayanıklı 5 erkek bot markasını sunuyoruz. Ayaklarınız kuru, karnınız tok, sırtınız pek olsun…

[affegg id=26]

JACK WOLFSKİN

jack

Jack Wolfskin markası 1981 yılında Jack Wolfskin tarafından kurulmuştur. Şaka şaka! Aslında Jack Wolfskin diye biri yok. Markanın ismi herhangi bir kurucunun isminden gelmemektedir. Almanya’da outdoor ürünleri satmaya başlayan bir grup girişimcinin kendi aralarında düşünüp uydurdukları bir isimdir.
”Wolfskin” kelimesi, ”kurt derisi” anlamına gelmektedir ve buz çölleri gibi oldukça soğuk habitatlara uyum sağlayabilen kurtlardan temel alınmıştır. Marka amblemi de kurt ayak izidir. Ürün grubu outdoor olduğu için ürünleri de zorlu hava koşullarından korunmayı temel almıştır.
Outdoor ekipmanları başta olmak üzere oldukça geniş ürün gamına sahip Almanya’nın en büyük tedarikçisidir. Yani Almanya’da bir çok kişide Wolfskin markasını görürsünüz. Ayakkabılarında kullandıkları gore-tex teknolojisiyle zorlu kış koşullarında ayağınız yağmur ve kar suyu almayacaktır.
Markayla ilgili bir başka ayrıntı da pkk üst düzey tüm örgüt yöneticilerinin Jack Wolfskin marka ayakkabı giymesi.

Menüye geri dön ↑

COLOMBIA

columbia_ayakkabi_35987

1938’de kurulan Columbia SportsWear Company, şapka distribütörlüğü yapan küçük bir aile şirketi olduğu zamanlardan bu yana dünyanın en geniş dış giyim markalarından biri olabilmeyi başarmış ve zirveye oturmuştur. Amerika’da Columbia Hat Company olarak adlandırılan küçük bir şapka distribütörlüğü almayı başarmışlardır. Teslimatlar sırasında üreticilerden kaynaklanan problemleri ürünleri kendi başlarına üretmelerine sebebiyet vermiştir. Bu sayede şirketin kuruluş temelleri atılmış olur.

Amerikan menşeilidir ama Çin’de üretilir. Dünya cilt kanseri vakfı tarafından tavsiye edilen ilk ayakkabı markasıdır. Ürünlerinde kullandıkları Omni-Shade ile zararlı güneş ışınlarının cildinize girmesini önleyen teknoloji kullanırlar.Her mevsim koşullarına uygun dayanıklı, kaliteli ve yüksek performans sağlayıcı ayakkabı ve bot üreten öncü markalardan biridir.

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

2010 yılında Columbia Sportswear Şirketi Forbes dergisi tarafından en çok güven duyulan 100 Marka arasına seçilse de ürünle ilgili satış sonrası garanti kapsamında şikayette çok fazla. Evet kalite marka, memnun olanların sayısı da az değil ama şansımıza iyi çıkar inşallah diyemeyiz. Kalite dediğimiz şey asla şansa yer vermez. Ürünlerinin istisnasız hepsinin aynı kalitede olması, kalite kontrol ekibinin olması falan filan lazımdır. Oldu ki kusurlu malı sattınız o zaman arkasında duracaksınız arkadaş. Her hangi bir markadan 100-200 e alacağımız bota 500 verdiysek bi kısmını da satış sonrası hizmete verdik gül yüzünüze değil. Markaların artık bu bilince varması gerekiyor. Her markanın alternatifi mevcuttur. Eskiden olduğu gibi sadece Sümerbank’tan giyinmek zorunda değiliz ki…

Menüye geri dön ↑

THE NORTH FACE

The-North-Face-W-Verbera-II-Gore_19758_1

Soğuk koşullar, karlı ve buzlu zeminler için tasarlanmış, ayakları çabuk üşüyenler için ideal bir bot arıyorsanız North Face’de size göre bişey mutlaka vardır. Marka 40 yılı aşkın birikimini Dünya’nın en zorlu dağlarında, başarı kazanmış sporcularla yaptığı iş bilirliği sayesinde edindi. İngiliz ayakkabı üreticileri ve The North Face firması; sporcuları ile birlikte çalışarak ayak anatomisi üzerine araştırmalar yapan laboratuvarlardan danışmanlık hizmeti almış ve sadece en güvenilir ve ölçülebilir verilerin değerlendirmeye alınmasını garantilemiştir. Ar-ge çalışmaları sonuçlarıyla ürünleri yeniliğe ayak uydurur niteliktedir.

Menüye geri dön ↑

SALOMON

Yine bir outdoor devi marka: Salomon. Salomon, Fransa kökenli bir spor ekipmanları üreten bir şirkettir. Kalite ve performansıyla outdoorcuların ilk tercih ettikleri bot sıralamasında olan Salomon botları daha hafif, destekleyici ve koruyucu kullanımlar için güncellenmiş ve en gelişmiş doğa teknolojileriyle donatılmıştır. Botlarını, Waterproof Nubuck Leather yani su geçirmez nubuk, Gore-TEX, Waterproof Bootie Construction teknolojileriyle üretirler. Kullanılan bu teknolojiler sayesinde ayağınız hem sıcak hem de kuru kalacaktır. Salomon ayakkabılarının üretim yeri Çin olsada kalitesi Salomon kalitesidir. Satış sonrası hizmet memnuniyetini iyi araştırmanızı tavsiye ederiz…

Menüye geri dön ↑

MERRELL

1981 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Merrell, Amerika’da outdoor sekterünün lider ayakkabı markası haline gelmiştir. Ayakkabı ve botlarında vibram taban, gore-tex ve polartec teknolojisi kullanıyorlar. Polartec teknolojisiyle botların içindeki polar ayaklarınızı sıcacık tutuyor. Vibram taban, toprak zeminlerde ve bozuk arazide maksimum tutunmayı sağlıyor. Gore-tex’in yanında Merrell ayakkabı modellerinde alternatif waterprof teknolojileri kullanılıyor. Ayakkabı derisi su geçirmez özellikteki astar ile kaplanıyor. Dolayısıyla yağmurda ve çamurda ayaklarınız su geçirmiyor.

Türkiye pazarına ilk giriş yapan outdoor ayakkabı markası olan Merrell’in satış sonrası hizmeti oldukça başarısız. Su geçirmeyen botlarının su geçirdiği, yırtıldığı, delindiği gibi birçok vakayla karşılaşmış Türk kullanıcısı. Ürünü incelemeye gönderdiklerinde gelen cevap: Kullanıcı hatası. O yüzden kaliteli olduğu lakırtısı dillerde dolana dursun, siz merrel alırken bir daha düşünün.

Soğuk ve yağışlı geçen bu günlerde ayaklarınızı korumak en temel vazifeniz. Atalarımız dediği gibi ayağını sıcak başını serin tut. Bu düstura uyarak ayaklarınızı kuru ve sıcak tutacak en iyi ve dayanıklı 5 erkek botu markasını sunarken, Dünya’ca ünlü markaların satış sonrası hizmet kaliteleri hakkında bilgi verdik. Faydalı olacağımız düşüncesiyle iyi alışverişler dileriz…

Oylama yap!

22 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 148

Upvotes: 85

Upvotes percentage: 57.432432%

Downvotes: 63

Downvotes percentage: 42.567568%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

5 Comments
 1. Reply
  Furkan Demir 3 Aralık 2016 at 01:08

  Cat, Timberland falan hikaye mi diyorsunuz?

  • Reply
   eniyiveuygun 3 Aralık 2016 at 18:39

   Öneriniz için teşekkür ederiz Furkan Bey.

 2. Reply
  sarohan 15 Ocak 2017 at 16:08

  cat gibi saglam bir markanın ilk 5 te olmaması beni üzdü açıkcası.

 3. Reply
  Nuri 21 Ocak 2017 at 16:47

  yds???

 4. Reply
  erdal 22 Ocak 2017 at 15:13

  Asolo-Mammut ile başlayan 5-6 çok çok kaliteli marka daha var ama burada yer almamış sanırım arkadaşımız onlardan habersiz, jack wolfskin ayakkabı hariç tüm outdoor ihtiyaçlarınız için çok çok iyi özellikle textil ürünleri.Jack wollfskin bot olarak ailemde 4 adet almış idik hiçmi hiç memmun kalmadık.Biri 3 ay sonra resmen derisi yırtıldı.Asolo ayakkabımı yılın 12 ayı giyiyorum 6,5 yıl oldu dün 2. asoloyu daha aldım.

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…