Çocuklar İçin En İyi ve Kaliteli 6 Güneş Kremi Markası

Nihayet yaz geldi ve güneş ışınlarıyla daha çok muhatabız. Özellikle tatilde ve sahilde güneş kremleri, olmazsa olmazlardandır. D vitamini açısından oldukça faydalı olan güneş ışınları, çocuğumuzun gelişimine katkı sağlıyor ve bazı hastalıkların da önüne geçiyor. Ancak, ozon tabakasının incelmesi sebebiyle güneşin tüm bu faydalarının yanında zararları da gündeme geliyor ve güneş ışınlarından korunmamız gereken bir durum ortaya çıkıyor.

Kendimiz için kullanmamız gereken güneş kremlerinde konu en değerli varlığımız olan çocuklarımız olunca çok daha hassas davranmamız gereken bir olay oluyor. Çocuğumuzun hassas cildi için alacağımız güneş kremlerine de çok hassas davranmalıyız. Güneş kremlerinde kullanılan ve kanser riski taşıyan maddelerin kullanılmadığı güneş kremlerini seçerken dikkat etmemiz gereken ilk madde paraben olmalıdır. Paraben ve kimyasal içermeyen güneş kremleri, aynı zamanda suya dayanıklı olmalıdır. Ancak, güneş kremi kullanmak yegane güneşten korunma aracı olarak görünmemeli. Son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde bilimsel olarak kanıtlanmış güneş kreminin cilt kanserinden koruma rolu bulunmamaktadır. Hem kendiniz hem çocuğunuz için mümkün mertebe güneşin en yakıcı olduğu saatlerde dışarı çıkmamak, çıkıyorsanız mutlaka şapkalı ve gölgelerde bulunmaya özen göstermelisiniz ve uzun kollu ve uzun ince yazlık kıyafetlerle dışarı çıkmalısınız. Tüm bu önlemlere ilave olarak da güneş kremi kullanmalısınız. Yani güneş kremi kullandım güneşe güvenle çıkabilirim diye bir anlayış geliştirmemelisiniz.

Güneş kremi alırken içinde A vitamini bulunanlardan uza durmanız gerektiğini de belirtmek isteriz. Sanki iyi bişeymiş gibi algılanan A vitamini, güneşle birlikte kanser oluşumunu hızlandırmaktadır. Güneş kremlerinin ne kadar koruduğu yönünde tartışmaların olduğu bu günlerde, bebek ve çocuk ürünlerinin çok daha güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bir de alacağınız ürünün Avrupa menşeili olması çok daha güvenilir içeriğe sahip olduğunun göstergesidir.

Hadi şimdi gelin hep birlikte “Çocuklar İçin En İyi ve Kaliteli 6 Güneş Kremi Markası” yazımıza bakalım…

TRUKID

1

 

Doğal güneş koruyucu sınıfında bulunan ve 2011 yılında en doğal içerikli güneş koruyucu ödülünü alan Trukid, mineralli güneş koruyucudur. Trukid’i bebeklikten yetişkinliğe kadar her yaş grubunun kullanabileceği güneş kremi markasıdır. Güneş kremlerinde bulunmaması gereken A vitamininin bulunmadığı Trukid güneş kremi ayrıca, UVA ve UVB ışınlarından da cildinizi korur. İçeriğinde kimyasalların bulunmadığı Trukid’de paraben ve gluten bulunmamaktadır. pH 5.5. değeriyle cildinizle de uyumlu olan ve 7 farklı çeşit koruyucu ürünü bulunan Trukid’i tüm aile boyu kullanabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BIODERMA

2

(BİR SEÇİM YAPMADAN ÖNCE; MAKALEMİZİN ALTINDA YER ALAN BÜYÜK HARFLERLE YAZILI ; SİZİ YANILTMAMAK VE ALDATMAMAK İÇİN YAZDIĞIMIZ UYARIYI MUHAKKAK OKUYUNUZ VE SAKIN OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN YANILGIYA DÜŞÜP YANLIŞ TERCİH YAPMAYINIZ!)

 

Bebeğiniz, çocuğunuz ve kendiniz için güvenilir Dermo ürünler bulacağınız Bioderma, ABCDerm ilkelerine uygun şekilde ürütilmektedir. Bioderma güneş koruyucu, minerallidir ve hiç bir kimyasal madde içermez. Mineralli güneş kremlerinin kimyasallardan farkı cilt tarafından emilmemeleridir. Kimyasal güneş kremleri, cilt tarafından emilip güneş ışınlarından korur, ancak zararlı kimyasallar çoktan cildin içine nüfus etmiştir. Oysa mineralli fiziksel koruyucular cilt tarafından emilmezler ve cildin dış yüzeyinde bir kıyafetmiş gibi zararlı ışınlardan korurlar. 2 saatte bir yenilenmesi tavsiye edilen Bioderma’yı ailecek kullanabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

SEBAMED

3

 

Sebamed, uzun yılların verdiği tecrübe ve deneyim sayesinde cildiniz için en güvenilir ürünler üretmektedir. Alman markası olan Sebamed, dünyanın bi çok ülkesinde bilinmektedir. pH 5.5 değerinde bulunan Sebamed güneş koruyucu, mikropigmentler sayesinde UVA ve UVB ışınlarından çocuğunuz hassas cildini korumaktadır. Dermatologların da tavsiye ettiği Sebamed’, yağ içermez ve suya dayanıklıdır. Sadece tatilde değil, günlük hayatta da gün içinde sürerek güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

AVENE

Marquis de Rocozel’in, 1736 yılında atının şiddetli kaşınma hastalığına yakalanmasıyla başlar ve avene termal suyu ile şifa bulması ile devam eder. Kurulduğu yıldan bu yana üretim yerlerini değiştirmeyen Avene, içeriğinde termal suyu doğallığından vazgeçmemiştir. Fransız markası Avene, adını termal suyunun çıktığı kasabadan alır. Çocuklar için özel formüle edilen ve zararlı kimyasalların bulunmadığı Avene’i, hem kendiniz hem de çocuğunuz için güvenle tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

NIVEA

Listemizdeki markalar içinde en popüler olanı ve en çok bilineni Nivea’dır. Alman markası Nivea, çocukluğumuzdan beri bildiğimiz ve güvendiğimiz markalardandır. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimiyle çocuğunuzun hassas cildi için güneş kremlerinde belki de en fazla çeşidi olan markadır. Ancak sprey ya da jel formunda olan koruyucular yeride krem şeklinde olanları tercih etmelisiniz. 4 farklı ürün çeşidi bulunan Nivea çocuk serisinde, alkol ve paraben bulunmamaktadır.

Menüye geri dön ↑

MUSTELA

Anne bebek ürünlerinde tüm dünyada bilinen ve güvenilen markalardan olan Mustela, güneş koruyucularında da bebeğinizin hassas cildi için güveneceğiniz markalardan. Kullanan annelerin memnun kaldığı ve en çok tavsiye ettiği markalardan olan Mustela, sadece yazın değil yaz kış güvenerek kullanabileceğiniz güneş koruyucularındandır. 1 yaşından önce güneşe çıkarmayacağınız bebeğiniz ve çocuğunuz hassas cildi için UVA ve UVB ışınlarından koruyacaktır ve zararlı A vitamini ve paraben içermemektedir.

Sizin için hazırladığımız “Çocuklar İçin En İyi ve Kaliteli 6 Güneş Kremi Markası” yazımızın sonuna geldik Son olarak, çocuklarımızı sabah 11 ve öğlenden sonra 15 arası dışarı çıkalmamalı ve pH 5.5 ürünleriyle uyumlu güneş kremleri kullanmalıyız. 1 yaşın altında çocuklarımızı güneşe çıkarmamamız daha doğru olacaktır. Fiziksel ve kimyasal koruyucuların içinden fiziksel koruyucu olanlar tercih edilmelidir. en az 15 en fazla 30 tercih etmelisiniz. Jel ve sprey formları yerine krem formunda olanları tercih etmelisiniz.

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İÇERİKLERİMİZ TAMAMEN KİŞİSEL, ŞAHSİ, HERKESE GÖRE DEĞİŞEBİLEN, SUBJEKTİF, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA KORUNAN TARAFSIZ, KİŞİSEL YORUMLAMALAR VE GÖRÜŞ BİLDİRMELERDİR. TEK BAŞINA BURADAKİ GÖRÜŞLERİ OKUYARAKTAN ÜRÜN VEYA HİZMET TERCİHİNİZİ YAPMANIZI ASLA ÖNERMEYİZ, BU DURUM OLASI YANLIŞ YORUMUMUZ YÜZÜNDEN ÜRÜN TERCİHİNDE HATAYA DÜŞMENİZE VESİLE OLABİLİR Kİ BU DURUMU İSTEMEYİZ . ÜRÜN VE HİZMET SAHİPLERİNDEN TEK KURUŞ ÜCRET YA DA ÇIKAR ELDE ETMEDİĞİMİZİ VE BLOGUMUZDA YER ALAN "İYİ, KÖTÜ, GÜVENİLİR" GİBİ SIFATLARIN GÖRECELİ OLDUĞUNU AKLINIZDA BULUNDURUN!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…